Wnętrze salonu czy jadalni powinno być nie tylko komfortowe, ale i eleganckie. Pokoje te są przecież najbardziej reprezentacyjnymi pomieszczeniami w całym domu – to tutaj spotykamy się w gronie najbliższej rodziny, ale i przyjmujemy gości. Atmosferę salonu możemy kreować za pomocą rozmaitych dekoracji, dodatków i wyboru oświetlenia, jednak najważniejszym elementem zawsze pozostają meble.

Wybór rodzaju siedzeń do salonu uzależniony jest oczywiście od typu stołu. W niewielkich salonach, gdzie znajduje się wyłącznie stolik kawowy lub niska ława, najlepiej jest sięgnąć po fotele i kanapy. Natomiast w przestronnych salonach, które mogą też pełnić funkcję jadalni, przy dużym stole muszą znaleźć się odpowiednie krzesła – mówi specjalista z firmy Scarlett Meble. Dlaczego warto sięgnąć po krzesła tapicerowane?

Stylowe krzesła do salonu

W większości współczesnych salonów możemy spotkać się ze standardowymi, bardzo prostymi meblami, które kupowane są zwykle w zestawach. Takie rozwiązanie cieszy się sporą popularnością, jest bowiem najtańszą metodą na wyposażenie mieszkania. Niestety, w ten sposób aranżowane wnętrza nie są zazwyczaj przytulne, ani szczególnie interesujące.

Tymczasem nawet krzesło nie musi być wyłącznie niezbędnym sprzętem. Tak samo jak efektowna sofa, czy rzeźbiona szafa, również krzesło może mieć własny styl i zachwycać maestrią wykonania. Jeżeli planujesz urządzenie stylowego salonu w stylu klasycznym, bądź szukasz elementu, który doda uroku bardziej nowoczesnemu wnętrzu, weź pod uwagę meble tapicerowane.

Zamawiając krzesła tapicerowane, klient sam decyduje o tym, jak będzie wyglądał gotowy mebel. To przyszły właściciel wybiera konkretny model krzesła, kolor obicia, a nawet fakturę tkaniny, z której zostanie ono wykonane. Korpus takich krzeseł wykonany jest z wysokiej jakości naturalnego drewna, które ociepla klimat wnętrza. Indywidualny wybór tapicerki to najlepsza gwarancja, że ostateczny efekt będzie zgodny z zamysłem właściciela mieszkania.

Wygodne krzesła tapicerowane

Niewątpliwą zaletą krzeseł tapicerowanych jest ich wygoda. Przyjemna w dotyku tkanina, miękkie siedziska i profilowane oparcia sprawiają, że ich użytkownicy nie odczują żadnych dolegliwości związanych z przebywaniem pozycji siedzącej nawet podczas wielogodzinnych dyskusji przy stole. Niektóre modele krzeseł tapicerowanych wyposażone są dodatkowo w podłokietniki, które jeszcze bardziej podnoszą komfort użytkowania.

Warto tutaj wspomnieć również o kwestii pielęgnacji mebli tapicerowanych. Bardzo często spotykamy się z opinią, że tapicerki łatwo niszczą się i ulegają zabrudzeniom, natomiast bardzo trudne jest przywrócenie im pierwotnego wyglądu. Nic bardziej mylnego. Obecnie do produkcji mebli tapicerowanych wykorzystuje się nowoczesne tkaniny o zwiększonej odporności na przecieranie, niechłonące wilgoci, a zatem odporne na plamy. Najbardziej wymagający klienci mogą też wybrać w charakterze obicia wysokiej jakości skóry naturalne.

[avg] ([per]) [total] vote[s]