Artykuł sponsorowany

Jak urządzić garderobę w wąskim holu?

Jak urządzić garderobę w wąskim holu?

Garderoba jest miejscem zapewniającym ogromną wygodę, a także porządek w mieszkaniu. Dzięki przechowywaniu swoich ubrań i akcesoriów w jednym miejscu zyskuje się do nich łatwy dostęp, ponieważ zawsze wszystko jest pod ręką. Niestety urządzenie garderoby komplikuje się, gdy do dyspozycji jest wąski hol. O czym pamiętać urządzając garderobę w wąskim holu?

Urządzanie garderoby w wąskim holu – o czym pamiętać?

Dysponując niewielkim, wąskim przedpokojem przy projektowaniu garderoby należy przede wszystkim skupić się na wykorzystaniu każdej wolnej przestrzeni. Warto także za pomocą zabudowy ukryć mało atrakcyjne wizualnie elementy wykończenia wnętrz. Dobrze zaprojektowana garderoba powinna przede wszystkim nie przytłaczać niewielkiej przestrzeni holu. W tym celu warto korzystać z kolorów zabudowy, która optycznie powiększy wnętrze. Białe lub jasne fronty nadadzą miejscu przestronności i poprawią jego proporcje. Projektowanie garderoby w wąskim holu to także doskonały sposób na wykorzystanie luster.

Charakterystyka garderoby na wymiar

Jednym z popularniejszych rozwiązań do niewielkich przestrzeni holu, jest zastosowanie zabudowy do stworzenia garderoby na wymiar. Specjalistyczne firmy, takie jak Wonder Home Studio dbają o to, aby garderoba zapewniała wygodę połączoną z funkcjonalnością użytkowania. W efekcie powstają meble o różnych wymiarach i stylach, dzięki czemu można dopasować projekt do własnego gustu i potrzeb. Warto także pamiętać, że garderoba w holu pełni podwójną funkcję, dlatego też należy zadbać o wygodne miejsce do siedzenia. Zamawiając szafy na wymiar, można wykonać siedzisko wkomponowane w cały mebel. Dzięki temu przedpokój będzie elegancki i spójny z cała aranżacją. Projektując garderobę na wymiar, należy także zwrócić uwagę (poza wykorzystaniem przestrzeni do przechowywania) na to, aby zabudowa prezentowała się jak najlepiej. Odpowiedni efekt pozwalają uzyskać ciekawe fronty meblowe lub pozostałe elementy wykończenia – zdobienia, klamki, uchwyty.

Zalety garderoby na wymiar

Garderoba wykonana na wymiar pozwala mądrze zagospodarować dostępną przestrzeń i stworzyć zabudowę, które wypełni całą przestrzeń. Dodatkowo powstanie odrębna strefa przeznaczona tylko na przechowywanie, która wyróżnia się własnym stylem i charakterem. Wykonanie garderoby pod wymiar to także świetna propozycja do wnętrz o skomplikowanym układzie, wąskich, czy też z nietypowymi wnękami. Każdy centymetr przestrzeni można wykorzystać tak, aby spełniał oczekiwania użytkowników i pomieścił to, co zaplanowano.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy