Jadalnia to jedno z ważniejszych miejsc w całym domu. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu spotykasz się ze swoją rodziną i przyjaciółmi, aby wspólnie zjeść posiłek. W związku z tym konieczne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie w jadalni. Co warto wiedzieć na ten temat?

Rodzaje lamp do jadalni – co warto wiedzieć?

Nie jest tajemnicą, że lampy do jadalni, które cieszą się największą popularnością to wiszące modele, które montowane są nad stołem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zapewnienie zarówno dobrego oświetlenia, jak i świetnego wyglądu. Na jaki produkt wart postawić? W przypadku, gdy masz do czynienia z przestronną jadalnią, warto wykorzystać tę przestrzeń i zdecydować się na sporą lampę. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli twój pokój jadalny jest nieco mniejszy. Analogicznie w takim wypadku znacznie lepszą propozycją będzie nieduża lampa, która wpasuje się w taki wystrój. Uważać muszą osoby, w których mieszkaniu jadalnia połączona jest z salonem. Wtedy powinieneś postawić na oświetlenie, które będzie spójne z obiema pokojami. 

Czy lampa wisząca zawsze się sprawdzi w jadalni?

Mimo tego, że lampy wiszące to bardzo interesujące rozwiązania, to w niektórych wypadkach mogą one optycznie pomniejszyć daną przestrzeń. W związku z tym produkt ten odradza się wszystkim osobom, których jadalni jest stosunkowo niska oraz nieduża. Na co zdecydować się w takich pomieszczeniach? Znacznie lepiej w roli oświetlenia sprawdzi się wtedy minimalistyczny plafon czy dekoracyjna lampa sufitowa. 

Oświetlenie dodatkowe – nie zapomnij także o nim!

W przypadku, gdy twoja jadalnia jest stosunkowo ciemna, wyłącznie oświetlenie głównie nie będzie wystarczające. W takich wypadkach warto postawić również na oświetlenie dodatkowe w formie lampy podłogowej. Rozwiązanie to jest zarówno efektywne, jak i bardzo praktyczne. Możesz wykorzystywać je, kiedy potrzebujesz nastrojowego oświetlenia, czego nie zapewni ci klasyczna lampa wisząca. Innym, równie dobrym produktem może być lampa stołowa. Postaw ją na jednej z komód, a z pewnością świetnie zda swój egzamin. 

Rate this post