Materiał Partnera

Winda osobowa w domu jednorodzinnym – czy to możliwe?

Winda osobowa w domu jednorodzinnym – czy to możliwe?

Windy osobowe zazwyczaj kojarzą się z dużymi obiektami użyteczności publicznej. Zastosowanie takiego dźwigu w domu jednorodzinnym wydaje się niemożliwe. Choć rzadko windy osobowe spotykane są w domach, nie oznacza to, że nie mogą być w nich instalowane. Okazują się niezwykle pomocne w niektórych sytuacjach. Dlaczego zastosowanie windy osobowej w domu jednorodzinnym to dobre rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszym artykule!

Dlaczego warto zamontować windę w domu?

Winda osobowa doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych, w których zamieszkują  osoby niepełnosprawne i starsze mające problemy z poruszaniem się po schodach. Taki dźwig z pewnością zapewni bardziej komfortowe przemieszczenie się pomiędzy kondygnacjami. Ponadto winda osobowa może również pełnić funkcję towarową – pozwala przetransportować ciężkie przedmioty. Udźwig zależy od wielkości kabiny, a także modelu urządzenia.

Windy są niezwykle ciche, a ich użytkowanie nie jest skomplikowane. Część z oferowanych urządzeń została wyposażona w intuicyjne systemy, pozwalające na prostą i wygodną obsługę. Windy osobowe z przeznaczeniem do domu jednorodzinnego są nowoczesne, dzięki w pełni zmodernizowanemu mechanizmowi, który stanowi gwarancję bezpieczeństwa w codziennym użytkowaniu.

Winda osobowa czy schodołaz?

Innym rozwiązaniem dla osób starszych i niepełnosprawnych jest schodołaz. Jednak montaż takiego urządzenia wymaga stosunkowo wiele miejsca. Osoby starsze mogą z łatwością korzystać ze schodołazów pod warunkiem, że nie poruszają się na wózku inwalidzkim. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc osób trzecich. Dlatego zazwyczaj montuje się windy osobowe w domach jednorodzinnych, aby niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich mogli w pełni samodzielnie poruszać się po budynku. Montaż i projekt zarówno jednej, jak i drugiej konstrukcji oferuje firma Nam-Lift. Fachowcy nie tylko dbają o to, by urządzenie zostało prawidłowo zainstalowane, ale również doradzą, które rozwiązanie byłoby najodpowiedniejsze.

O czym należy pamiętać przed montażem windy?

Najlepiej uwzględnić zastosowanie windy osobowej na etapie projektowania domu jednorodzinnego. W przypadku wybudowanych obiektów należy wziąć pod uwagę warunki techniczne obecne w budynku. Mowa tutaj m.in. o stabilności stropu, kondycji instalacji elektrycznej czy wysokości sufitu w górnej kondygnacji domu. Przed montażem windy osobowej warto skonsultować się z konstruktorem lub architektem, który dokładnie przeanalizuje parametry techniczne budynku. Należy również pamiętać o rejestracji dźwigu w Urzędzie Dozoru Technicznego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy