Taras to jedna z bardziej reprezentacyjnych części każdego domu. Szczególną rolę odgrywa w ciepłe dni, kiedy to staje się najbardziej atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Aby taras zawsze wyglądał dobrze, warto przy jego tworzeniu zastosować odpowiednie materiały. Dobrym pomysłem jest wybór płyt gumowych w charakterze podłoża. Przedstawiamy zalety tego rozwiązania.

Jaka okładzina tarasowa sprawdzi się najlepiej?

Podczas wybierania okładziny na swój taras należy zwracać uwagę nie tylko na jej estetykę i własne upodobania, ale przede wszystkim na jej funkcjonalność i jakość.

Najlepiej zdecydować się na taką okładzinę, która będzie wyróżniać się właściwościami antypoślizgowymi. Dobrze też, gdy będzie łatwa w pielęgnacji i odporna na pękanie oraz zarysowania, a także będzie odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, w tym przede wszystkim mrozu i opadów. Do niedawna wszystkie te cechy łączyły jedynie drogie okładziny, jednak obecnie do wyboru mamy opcje spełniające najwyższe wymagania, a jednocześnie w przystępnych cenach. Takim rozwiązaniem są na przykład gumowe płyty tarasowe – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę MTJ-GROUP.

Czym charakteryzują się płyty gumowe?

Płytami gumowymi nazywa się płyty Proflex EPDM (z kauczuku etylenowo-propylenowego), które posiadają wyjątkowe właściwości, dzięki którym znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie potrzeba trwałej i odpornej okładziny podłoża. Są dość odporne na zrywanie, ścieranie, deformacje mechaniczne oraz starzenie cieplne. Ponadto, nie mają tendencji do pękania, a chodzenie po takich płytach jest niezwykle wygodne.

Płyty gumowe świetnie sprawdzają się w charakterze tarasowej okładziny. Szczególnie polecane są do domów, w których taras bywa miejscem zabaw dzieci, ponieważ zapewnia on bezpieczeństwo (doskonale amortyzuje upadki). Takie płyty są miękkie, elastyczne i bardzo trwałe. Wyróżniają się odpornością na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV i mróz, a przy tym nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących. Co więcej, ich montaż jest niezwykle prosty, ponieważ płyty gumowe układa się bezpośrednio na podłożu.

Nawierzchnia wykonana z płyt gumowych pochłania wszelkie wstrząsy i nie znajdziemy na niej żadnych ostrych krawędzi, ani twardych fragmentów. Warto też wiedzieć, że takie płyty mają właściwości samoczyszczące, toteż czyszczenie ich nie jest problematyczne i czasochłonne.

Jak widać, płyty gumowe to idealny sposób na pokrycie nawierzchni tarasu. Warto się na nie zdecydować szczególnie wtedy, gdy w domu mieszkają dzieci, ponieważ jest to okładzina zapewniająca im maksymalne bezpieczeństwo podczas zabawy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]