Uprawianie własnego ogrodu, nawet niewielkiego, może być rozwijającym hobby i kreatywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niestety, wszystkie starania wezmą w łeb, jeśli jakość zakupionych roślin będzie zbyt niska! Dlaczego warto znaleźć dobrego sprzedawcę roślin do ogrodu, gdzie go szukać i czym się kierować przy wyborze? O tym dalej.

Nie kupuj roślin do ogrodu w przypadkowym miejscu!

Jak każdy inny produkt, rośliny ogrodowe mogą być lepszej lub gorszej jakości. Jest to uzależnione od warunków, w jakich przechowywano nasiona i sadzonki, dbałości o rośliny oraz od sposobu ich transportu.

To wszystko będzie wpływało na kondycję kupowanych roślin. Niedostatecznie pielęgnowane, niedbale zabezpieczone i przewożone, mogą nie rozwinąć się po wysadzeniu w Twoim ogrodzie. Z kolei egzemplarze starannie pielęgnowane, chronione przed uszkodzeniami i ostrożnie transportowane są gotowe, aby bujnie rozkwitnąć i ozdobić Twoją posesję!

Z tego względu należy starannie dobierać miejsce kupowania roślin ogrodowych. Inaczej wydatki poniesione na nasiona i sadzonki – a często są to znaczne kwoty – pójdą na marne, podobnie jak Twoja praca włożona w pielęgnowanie rośliny.

Aby przekonać się, jak różna może być jakość sadzonek tego samego gatunku, wystarczy udać się do sklepu ogrodniczego i porównać poszczególne egzemplarze. Jedne będą wyglądały na zdrowe i silne, inne mogą być rachityczne, blade, z widocznymi nalotami na liściach, przesuszone. Jeśli jednak trafimy na dobry sklep ogrodniczy, wszystkie rośliny będą w dobrej kondycji z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że obsługa należycie o nie dba, po drugie z uwagi na sprawnie działającą kontrolę jakości oferowanych produktów.

Jak znaleźć dobry sklep ogrodniczy?

Jeśli szukasz sklepu ogrodniczego, który zagwarantuje Ci rośliny w dobrej kondycji, udaj się do profesjonalistów. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dostawcy hurtowego, który oprócz klientów indywidualnych obsługuje też np. firmy, biura, urzędy, instytucje czy pracownie architektów terenów zielonych. Do takich dostawców zalicza się Green & Joy. O jakości oferowanych produktów świadczą liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty, a przede wszystkim duża grupa klientów profesjonalnie zajmujących się zielenią.

Dobry sklep ogrodniczy ma jeszcze jedną zaletę: bardzo szeroki wybór gatunków roślin oraz innego asortymentu, np. narzędzi i systemów nawadniających, nawozów i środków ochrony roślin. Obszerna i zróżnicowana oferta uzupełniona o kompetentną obsługę klienta to klucz do pięknego ogrodu, o który zadbasz z przyjemnością!