Nowoczesne osiedla mieszkaniowe są zupełnie inne niż te, które były budowane jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Dzisiaj osoby poszukujące miejsca do życia oczekują zarówno komfortu, jak i funkcjonalnie zagospodarowanej przestrzeni. Jeżeli właśnie przeglądasz oferty deweloperów, powinieneś wiedzieć, jakiego standardu osiedla i budynku możesz spodziewać się, decydując się na zakup lokalu z rynku pierwotnego.

Przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi

Dziś nowoczesne osiedle to nie takie, które znajduje się w pobliżu centrum miasta czy ruchliwej ulicy. Inwestorzy mają obecnie zupełnie inne wymagania. Dlatego osiedle na miarę XXI wieku powinno znajdować się na uboczu, z dala od zgiełku, a jednocześnie być dobrze skomunikowane z większą aglomeracją. Deweloper musi zadbać o to, aby nowo powstała architektura harmonizowała z otaczającą ją przyroda. Dużo zieleni, ławki, place zabaw dla dzieci to elementy, które muszą składać się na nowoczesną przestrzeń do życia.

Jeśli szukasz właśnie tak zlokalizowanej nieruchomości, przyjrzyj się ofercie dewelopera MARCOPOLO DEVELOPMENT, który realizuje inwestycje budowlane na terenach otoczonych przez lasy i jeziora.

Nowocześnie zaprojektowana architektura

Budynki na nowo powstających osiedlach powinny być projektowane z uwzględnieniem panujących trendów. Powinny mieć one loggie, przestronne tarasy, duże okna.

Projekt osiedla musi zakładać powstanie budynków o spójnym wyglądzie i stylu. Tylko wtedy przestrzeń będzie można uznać za harmonijnie zagospodarowaną.

Ponadto niezależnie od tego, czy na osiedle będą składać się szeregowce, zabudowa bliźniacza czy budynki wielolokalowe, to ich konstrukcje muszą powstawać z najlepszych materiałów. Podczas budowy nowoczesnego osiedla dobry deweloper szczególną uwagę przywiązuje do wyboru odpowiedniej izolacji termicznej, pokryć dachowych, stolarki okiennej i drzwiowej. Nie bez znaczenia jest dla niego estetyczny, elegancki wygląd elewacji obiektu.

Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń nieruchomości i części wspólnych

Garaże oraz ogródki to już standard w przypadku osiedli składających się z domów jednorodzinnych czy szeregowców pod Poznaniem. Jednak deweloper musi zatroszczyć się również o wygodę mieszkańców budynków wielolokalowych.

Na nowoczesnym osiedlu nie może zabraknąć miejsc postojowych lub podziemnych parkingów. Podczas realizacji inwestycji należy pamiętać o udogodnieniach dla niepełnosprawnych – między innymi o podjazdach. Każdy lokator doceni też na pewno ciche i szybkie windy znajdujące się w budynku. Bardzo ważne jest także oświetlenie oraz odpowiednia liczba koszy do segregacji śmieci.

Rate this post