Kiedy ma się dość mieszkania w bloku lub kamienicy warto rozważyć zakup własnego domu. Budynek zapewnia większą prywatność, a także własny ogródek, który można odpowiednio zagospodarować i spędzać tam wolne chwile. Większy metraż oraz dodatkowe piętra pozawalają lepiej zaplanować rozkład pomieszczeń, co przełoży się na komfort życia. Poznaj propozycje nowych domów powstających w okolicach Sosnowca

Co lepiej wybrać – dom czy mieszkanie?

Kiedy człowiek myśli o przeprowadzce, zastanawia się, jaka opcja mieszkaniowa jest dla niego najlepsza. Na rynku nieruchomości znajduje się dużo wariantów. Każde lokum ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba wybrać elementy, na których najbardziej zależy danemu inwestorowi. Zdecydowanie ułatwi to proces szukania inwestycji.

Nabywca ma do wyboru kamienicę, mieszkanie w bloku czy wieżowcu oraz dom jedno- lub wielorodzinny. Budynki przystosowane do życia wielu rodzin składają się z kilku pięter, gdzie na każdej kondygnacji znajdują się co najmniej 2 mieszkania. Natomiast obiekty dostosowane do potrzeb jednej rodziny najczęściej są wolnostojące i dzielą działkę płotem z sąsiadem. W przypadku wyboru domu można zdecydować się na jeden spośród wielu wariantów. Istnieją warianty wolnostojące oraz te w zabudowie szeregowej. Te drugie oznaczają, że budynków nie oddziela płot, tylko ściany.

Zalety mieszkania w domu

Niewątpliwą zaletą zakupu domu jest fakt, że cały teren należący do inwestora może on przystosować do swoich potrzeb. Poza wnętrzem możliwe jest też zaaranżowanie ogrodu, gdzie rodziny mające dzieci chętnie stawiają huśtawkę, trampolinę czy nawet budują basen. Sam dom często składa się z kilku pięter, co pozwala na rozmieszczenie pomieszczeń według własnego upodobania.

Przy zabudowach szeregowych sytuacja wygląda trochę inaczej. Każdy z inwestorów również ma teren do własnego użytku, jednak nie jest on już tak elastyczny do kreacji. Domy przylegają do siebie jedną (skrajne budynki) lub dwiema ścianami (wewnętrzne mieszkania). Mimo wszystko domy szeregowe zapewniają większą niezależność i swobodę niż mieszkania w bloku czy wieżowcu. – opowiada pracownik firmy Probudus. Dużą zaletą jest także ogródek.

Czy jak dom, to koniecznie na obrzeżach miasta?

Mitem jest to, że domy buduje się głównie na obrzeżach miasta i do centrum trzeba dojeżdżać własnym samochodem. Do postawienia nowego budynku inwestor potrzebuje odpowiedniej działki. Można więc zamieszkać w domu na końcu miasta, ale nowo budowane domy szeregowe znajdują się już 10 min od centrum miast, jak np. w Sosnowcu. Dodatkowo są one doskonale skomunikowane z jego centrum.

Firmy deweloperskie coraz chętniej budują domy blisko „serca” danej miejscowości, ponieważ stanowi to ciekawą alternatywę dla tradycyjnych bloków lub wieżowców. Nie trzeba więc iść na kompromisy.

Poznaj Osiedle „Brzozowe Zacisze” w Sosnowcu

Osiedle „Brzozowe Zacisze” to kompleks 19 domów w zabudowie szeregowej. Mieszczą się one na granicy Sosnowca oraz Czeladzi. Ich położenie stanowi niezaprzeczalny atut. Jest to cicha, spokojna okolica pozwalająca na wypoczynek od zgiełku miasta, jednak jeżeli chce się dojechać do centrum Katowic, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej komunikacją miejską, to jest to jak najbardziej możliwe. Domy są przestronne, jasne, a ich układy pozwalają na wykorzystanie powierzchni w 100%. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem domu w tej okolicy, to warto wziąć tę ofertę pod uwagę.

Rate this post