Szukając dogodnego miejsca do zamieszkania na pomorzu zazwyczaj na pierwszym miejscu stawia się Trójmiasto. Jednak jeśli nie przepada się za miejskim zgiełkiem, warto zwrócić uwagę również na mniejszą miejscowość – Wejherowo, która oferuje wyjątkowo dobre warunki do życia. Co sprawia, że Wejherowo stanowi atrakcyjną lokalizację do zamieszkania na stałe?

Miasto pełne korzyści

Od wielu lat Wejherowo plasuje się na szczytach ogólnopolskich plebiscytów wyłaniających miasta najbardziej sprzyjające stałemu zamieszkaniu. Mieszkańcy tej pomorskiej miejscowości zgodnie twierdzą, że Wejherowo gwarantuje spokój, atrakcyjne otoczenie, dostęp do kultury i miejsc edukacji.

Specjalista z firmy PRM, prężnie działającej na rynku deweloperskim, mówi: Miasto Wejherowo jest doceniane zarówno przez młodych mieszkańców, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie, jak i przez stateczne rodziny z dziećmi. Dzięki usytuowaniu w pobliżu aglomeracji trójmiejskiej i dobrej infrastrukturze drogowej Wejherowo stanowi świetną alternatywę dla osób, które pracują, albo studiują w Gdańsku, Gdyni, czy Sopocie, ale preferują mieszkanie poza miejskim zgiełkiem. Wejherowo jest zdecydowanie spokojniejsze i sprzyja błogiemu odpoczynkowi po całym dniu pracy lub nauki.

W Wejherowie zawsze znajdzie się miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Na relaksujące spacery można wybrać się do Parku Majkowskiego, albo pojechać na nadmorską plażę. Osoby miłujące się wycieczkach na dwóch kółkach docenią liczne ścieżki rowerowe, natomiast inni sportowcy z pewnością chętnie odwiedzą Wejherowskie Korty Tenisowe. Prawdziwą atrakcją dla miłośników kultury będzie z pewnością Filharmonia Kaszubska, kusząca bogatym repertuarem zarówno pod względem sztuk teatralnych, jak i koncertów oraz innych wydarzeń, przyciągających tłumy widzów. 

Rynek nieruchomości

Obecność licznych miejsc zielonych w Wejherowie i urokliwe historyczne zabudowania przyciągają ludzi i zachęcają do zakupu domu lub mieszkania na terenie tego miasta. W związku z tym oferty na rynku pierwotnym w Wejherowie są niezwykle atrakcyjne. Deweloperzy wznoszą osiedla i apartamenty, których zaletą jest nie tylko lokalizacja, ale też wykończenie. W nowych budynkach architekci dbają o praktyczne rozkłady pomieszczeń i wprowadzenie rozwiązań spełniających najwyższe standardy. Co więcej, nowopowstałe osiedla mieszkaniowe wznoszone są w pobliżu miejsc usługowych, sklepów, miejsc rekreacji, szkół oraz łączy komunikacyjnych.

Osoby zastanawiające się nad osiedleniem w Wejherowie na stałe i zakupem nieruchomości, często zwracają szczególną uwagę na kwestię ceny domu lub apartamentu. Nieruchomości w tym mieście są na zdecydowanie bardziej atrakcyjnym pułapie cenowym niż podobne propozycje na terenie Gdańska czy Gdyni. Często zdarza się, że w Wejherowie za mniejszą kwotę można znaleźć mieszkanie o korzystniejszych właściwościach w porównaniu do trójmiejskich propozycji od deweloperów. Kwestia ta jest wyjątkowo istotna, jeśli przed kupnem nieruchomości zachodzi potrzeba zaciągnięcia kredytu hipotecznego i zgromadzania wkładu własnego.