Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę ilość dostępnych opcji – w samej tylko Warszawie mamy ogromną ilość już ukończonych lub właśnie zaczynających się inwestycji, mieszkań dostępnych w różnym stanie i z zachowaniem różnych standardów. Z jednej strony to dobrze, ponieważ mamy w czym wybierać, jednak z drugiej co bardziej niezdecydowane osoby mogą mieć poważny problem z podjęciem decyzji. Co warto zrobić, gdy interesuje nas mieszkanie w miejscu o wysokim standardzie? Gdzie szukać takich apartamentów, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

1. Mieszkanie o wysokim standardzie – dla kogo będzie najlepsze?

2. Mieszkanie o wysokim standardzie – na co zwrócić uwagę?

3. Mieszkanie o wysokim standardzie – jakiej ceny się spodziewać?

4. Mieszkanie o wysokim standardzie – w jakie dzielnice celować?

Mieszkanie o wysokim standardzie – dla kogo będzie najlepsze?

Apartament to hasło, na myśl o którym wiele osób się uśmiecha. Mieszkania o wysokim standardzie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ poza komfortem mieszkania zapewniają również prestiż, możliwość spędzania wolnego czasu w przyjemny i wygodny sposób, a także rzadko kiedy tracą na wartości. Jeżeli na wszystkie te punkty zareagowaliśmy właśnie uśmiechem to znak, że być może rozważenie zakupu takiego lokalu jest właśnie dla nas. W zależności od wybranej inwestycji oraz metrażu samego apartamentu bez problemu znajdziemy coś zarówno dla singla lub pary bez dzieci, jak i rodziny posiadającej dużą liczbę pociech.

Mieszkanie o wysokim standardzie – na co zwrócić uwagę?

Wybierając mieszkanie o wysokim standardzie warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeżeli inwestycja jest dopiero w planach, sprawdźmy czy tworzący ją developer jest na pewno godny zaufania i czy posiada już doświadczenie w takich wymagających projektach. Kolejnym aspektem wymagającym naszej uwagi jest rozplanowanie bloków, dostępność do terenów zielonych i – jeżeli mamy dzieci – obecność placów zabaw na terenie osiedla. W sytuacji gdy oglądamy już wybudowane i urządzone pod klucz mieszkanie, zwróćmy uwagę na jakość wykończenia i użytych do tego materiałów, a także na to czy plany apartamentu i obietnice developera są zgodne ze stanem faktycznym.

Mieszkanie o wysokim standardzie – jakiej ceny się spodziewać?

Ponieważ oczekujemy czegoś więcej i zapewne będziemy chcieli wybrać mieszkanie już gotowe do zajęcia, jego cena będzie wyższa od średniej dla wybranej dzielnicy. Dla lokalu o średniej wielkości, w przedziale 45-50 metrów kwadratowych musimy spodziewać się ceny w okolicach 500 tysięcy złotych. Oczywiście im większy metraż, tym więcej zapłacimy. Rzeczą na którą należy bezwzględnie zwrócić uwagę, nawet jeżeli nie posiadamy samochodu, jest parking. Zazwyczaj będziemy musieli dopłacić za niego dodatkowo, jednak warto to zrobić – Warszawa jest niestety znana z cięcia ogólnodostępnych miejsc parkingowych, a poza tym szukanie dostępnego przez dłuższy czas nie jest niczym przyjemnym. Jeżeli właśnie rozważasz zakup mieszkania w wyższym standardzie, przejrzyj dostępne apartamenty na Obido.

Mieszkanie o wysokim standardzie – w jakie dzielnice celować?

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – wybierzmy taką dzielnicę, aby było nam wygodnie dojechać z niej do pracy i innych miejsc, w których często bywamy. Wiele ciekawych inwestycji znajduje się na Mokotowie, Wilanowie czy Woli, ale coraz więcej apartamentów znajdziemy również w takich lokalizacjach, jak okolice Parku Traugutta, ulicy Ogrodowej czy na Bielanach. Warto

Rate this post