Zdrowy sen może być możliwy tylko w odpowiednio urządzonej sypialni. Na zdrowie wpływa wiele czynników takich jak odpowiedni materac, dobra kołdra i pościel. Zadbajmy o swoje zdrowie, wyposażając własną sypialnię. Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Co zaburza zdrowy sen?

Jeżeli mamy kłopoty ze snem, może to być oznaką nieodpowiedniego doboru materiałów w naszej sypialni. Ponadto jeśli zdarza nam się w nocy kaszleć, sapać bądź kichać, powinniśmy jak najszybciej zainterweniować. Sypialnia powinna być szczególnie czysta i zadbana, pozbawiona szkodliwych substancji, roztoczy i brudów. Spędzamy tam ogromną część swojego życia!

Rodzaj kołdry

Wiele zależy od odpowiedniej kołdry, która powinna być wykonana z wełny. Jest to informacja szczególnie istotna dla alergików. Wełna posiada właściwości lecznicze, oczywiście tylko wtedy jeśli jest naturalna. Strzeżmy się tanich podróbek. Dobra kołdra przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia. Nie dokuczają nam wtedy żadne bóle głowy, mieśni czy brzucha. Stajemy się bardziej odporni na zmęczenie. Ponadto kołdra przyczynia się do utrzymania odpowiedniej temperatury całego ciała. Polecamy kołdry z wielbłądów (camel) oraz z kaszmirskich (kaszmir). Dają ciepło, a zarazem nie podrażniają skóry. Kaszmir to materiał, który świetnie zatrzymuje ciepło, dlatego stosuje się go także do produkcji ubrań na zimę.

Pościel

Kolejnym ważnym elementem sypialni jest odpowiednia pościel. W przypadku pościeli należy pamiętać o tym, aby systematycznie i często ją wymieniać. W celu dodatkowej pielęgnacji należy stosować odpowiednie produkty, które powstrzymują rozprzestrzenianie się alergenów. Dla osób chorych na roztocza nie polecamy zakupu tradycyjnych poduszek. Najlepszym rozwiązaniem będzie poliester albo anilan. Część tworzyw sztucznych posiada właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu bakterie nie mają dostępu na naszych dróg oddechowych.

Rate this post