Drewno to tradycyjny surowiec wykorzystywany w szeroko pojętym budownictwie. Od wieków to właśnie z drewna wznosi się domy oraz innego rodzaju budynki, ale też elementy konstrukcji, np. schody. Schody drewniane do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów i projektantów. Z czego wynika to niesłabnące zainteresowanie schodami produkowanymi z drewna?

Trwałość i funkcjonalność drewna na schodach

Wielowiekowa tradycja i mnogość zastosowań drewna w budownictwie wynika z niezwykłych właściwości tego surowca. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim jego trwałość. Odpowiednio dobrane gatunki drewna o wysokiej twardości i odporności, takie jak buk czy jesion, pozwolą na długie lata zachować drewniane schody w dobrym stanie. Na uwagę zasługuje również funkcjonalność stosowania drewna na schody i wygoda użytkowania takich konstrukcji.

Nie bez powodu drewno kojarzone jest z domowym ciepłem i przytulną atmosferą. – Zauważa przedstawiciel firmy Wróblewski Design. – Surowiec ten jest stosunkowo miękki i niezwykle przyjemny w dotyku, dzięki czemu zapewnia pełen komfort użytkowania. Po drewnianych schodach możemy bez problemu poruszać się boso, a nasze stopy nie zmarzną. To zatem idealne rozwiązanie np. do sypialni.

Warto również zaznaczyć, że drewno jest surowcem przyjaznym dla zdrowia i środowiska – materiał ten jest ekologiczny.

Efektowne schody drewniane

Schody drewniane nie tylko połączą dwie kondygnacje i będą stanowiły wygodny element komunikacji w domu czy mieszkaniu, ale staną się również ozdobą wnętrz. Wszystko za sprawą niezwykłych walorów estetycznych drewna, które samo w sobie prezentuje się niezwykle efektownie i tworzy ciepłą atmosferę w pomieszczeniu, a przy tym dodaje mu stylu i charakteru. Do wyboru mamy tu różne warianty kolorystyczne – możemy zdecydować się m. in. na szlachetne odcienie dębu czy też subtelnie jasną brzozę. Do tego dochodzi duża łatwość i bogate możliwości obróbki drewna, któremu można nadawać dowolne kształty i wykańczać poprzez bejcowanie czy też olejowanie w zależności od indywidualnych preferencji. Warto również zaznaczyć, że drewno bardzo dobrze łączy się z innymi materiałami, takimi jak stal nierdzewna, szkło czy kamień, dzięki czemu można urozmaicić projekty drewnianych schodów nadając im pożądany styl. Na uwagę zasługuje fakt, iż najczęściej kojarzone z klasycznymi aranżacjami drewno doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. W tym celu warto zdecydować się na lekkie schody drewniane, np. w konstrukcji dywanowej czy zabiegowej i uzupełnić je o stalową bądź szklaną balustradę. Biorąc pod uwagę tak duże bogactwo możliwości projektowych, nie dziwi niesłabnąca popularność schodów wykonywanych z drewna.

[avg] ([per]) [total] vote[s]