Świece to ten element dekoracji wnętrz, bez którego nie sposób wyobrazić sobie budowania nastroju. Ich estetyczne formy i mnogość kompozycji zapachowych sprawiają, że znajdują one swoje miejsce w każdym domu. Obecnie szczególną popularnością cieszą się naturalne świece z wosku pszczelego i stopniowo świece z parafiny czy wosków roślinnych. W poniższym artykule przybliżamy ich zalety oraz właściwości.

Świece z wosku pszczelego długo się palą i wydzielają przyjemny zapach

Naturalne świece z wosku pszczelego dużo wolniej ulegają spaleniu w porównaniu do świec wykonanych z innych surowców. Zestawiając je z tradycyjnymi świecami z parafiny, ich czas spalania jest nawet trzykrotnie dłuższy, mimo że nie są poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Jest to zatem także spora oszczędność. Nie sposób także przejść obojętnie obok pięknego zapachu, jaki wydzielają podczas spalania. Świece z wosku pszczelego sprawiają, że w pomieszczeniu unosi się przyjemny aromat miodu. Zapach ten jest delikatny i orzeźwiający, a przy tym nie jest agresywny, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych silnie aromatyzowanych świec.

Świece z wosku pszczelego oczyszczają powietrze i nie wytwarzają dymu

Oczyszczanie powietrza to kolejna, niepodważalna zaleta świec z wosku pszczelego. Podczas spalania eliminują przykre zapachy, w tym szkodliwy dym tytoniowy, a także drobnoustroje czy unoszący się w powietrzu kurz. Z tego powodu świece te są tak cenione przez alergików. Dodatkowo ujemnie jonizują powietrze, tym samym unieszkodliwiając działanie promieniowania elektromagnetycznego. Ma to ogromne znaczenie w pomieszczeniach, w których znajdują się różnego rodzaju elektroniczne sprzęty czy urządzenia i przebywamy na co dzień. Ponadto cechą charakterystyczną świec z wosku pszczelego jest to, że nie wydzielają one dymu podczas spalania. To sprawia, że prawdziwe, w 100% naturalne świece, dostępne m.in. w sklepie Nostimo, są przyjazne dla środowiska oraz osób przebywających w pomieszczeniu.

Właściwości lecznicze naturalnych świec z wosku pszczelego

Na uwagę zasługuje również to, jak palenie świec z wosku pszczelego wpływa na nasze zdrowie. Wosk pszczeli zawiera wiele cennych składników leczniczych, które pozwalają łagodzić dolegliwości układu oddechowego czy alergii. Udowodniono również, że aromat tych świec ma wpływ na zwiększenie koncentracji, zdolności zapamiętywania oraz podniesienie wydolności organizmu. Zapach, jaki wydzielają, wprawia osoby znajdujące się w otoczeniu palonych świec w pozytywny nastrój. Działa kojąco i odprężająco, dlatego też może redukować stres oraz ciśnienie tętnicze. Dodatkowo świece naturalne z wosku pszczelego docenione zostały przez osoby, które mają problemy z zasypianiem lub często budzą się w nocy. Palone wieczorem świece zapewniają zdrowy, głęboki sen, co przekłada się na dobre samopoczucie następnego dnia.

Rate this post