Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia. Aranżację wnętrza musi cechować wysoki poziom funkcjonalności. Rozmieszczenie mebli, zwłaszcza na niewielkiej powierzchni należy odpowiednio zaplanować. Ważną kwestią jest wygląd pomieszczeń. Powinien cieszyć oko użytkownika i zachwycać gości. Aby mieć pewność co do właściwego zagospodarowania przestrzeni, należy skorzystać z usług projektanta. Pomoże on nie tylko spełnić indywidualne zapotrzebowania, ale również przedstawi najmodniejsze rozwiązania sezonu.

Najmodniejsze pokrycia ścian

Dzięki Punktystyq klient ma możliwość wyboru jednej spośród wielu proponowanych wizualizacji. Obrazują one układy pomieszczeń oraz kolorystykę. Barwy ścian w każdym pomieszczeniu powinny być delikatne i stonowane. Umożliwi to stosowanie ozdobników w każdym kolorze i sprawi, że wnętrze będzie wyglądało estetycznie. Należy również pamiętać, że w przypadku niewielkich powierzchni, idealnie sprawdzą się jasne ściany, które optycznie powiększą pomieszczenie. W tym celu można zastosować również fototapety. Są one obecnie niezwykle modne, a producenci oferują szeroki wybór przedstawianych obrazów. Most, czy droga zwężające się ku środkowi ściany dają wrażenie głębi, natomiast słoneczny pejzaż ożywi każde wnętrze. Jednolity kolor wszystkich ścian już dawno stał się niemodny i zbyt monotonny. Barwą najchętniej stosowaną obecnie przez projektantów, jest Gulford Green, a więc jasno oliwkowy odcień zieleni. Ociepli on każde miejsce i doskonale skomponuje się z innymi kolorami. Równie często stosuje się Blue Danube, czyli lekko zgaszony granat.

Odpowiednie dodatki

Motywy kwiatowe stały się niezwykle modnym elementem wystroju. Namalowany na ścianie wzór czy oryginalny wazon, nadadzą wnętrzu romantyczny charakter. Współczesnym trendem jest również stosowanie kontrastu. Nie dotyczy to jedynie kolorów, ale także faktury. Błyszczące powierzchnie świetnie komponują się z szorstkim kamieniem. Wciąż niewychodzącym z mody połączeniem jest zestawienie bieli i czerni. Może być ono widoczne w ozdobnikach lub stanowić główny motyw aranżacji całego mieszkania. Aby pomieszczenia nie okazały się zbyt zimne i surowe, zaleca się użyć czerwonych lub niebieskich dodatków. Projektanci polecają także prezentowanie palety odcieni. Różne tony jednej barwy, widoczne na kilku ozdobnikach, nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chcemy, by na naszej kanapie leżały poduszki, pamiętajmy, by każda z poszewek miała inny wzór. Poduszki muszą cechować się tym samym stylem, ale powinny przedstawiać różne nadruki. To samo dotyczy podkładek pod talerze ułożonych na stole w jadalni.

Styl w jakim urządzimy mieszkanie zależy głównie od naszych upodobań. Podążanie za współczesnymi trendami sprawi, że poczujemy się niezwykle nowocześnie. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować ze swojego ulubionego designu. Pojedynczy element, symbolizujący preferowany przez nas styl, będzie stanowił świetny kontrast dla reszty pomieszczenia. Galeria Punktystyq może posłużyć jako źródło inspiracji, którego trzeba każdemu kto właśnie urządza swoje lokum.