Wiosna to ten czas w roku, w którym najchętniej decydujemy się na to, by coś we wnętrzach naszych domów i mieszkań zmieniać. Niektórzy planują generalne remonty, inni jedynie odświeżenie ścian, jeszcze inni pragną zaś pozbyć się starych, niekoniecznie już modnych elementów dekoracyjnych, a zamiast nich zaprosić nowe. Jakie elementy ozdobne warto wykorzystać!

Co na ściany?

Jeśli chodzi o ściany, idealnym rozwiązaniem okazują się być chociażby fototapety – stylowy model potrafi ozdobić niejedną przestrzeń! Warto pomyśleć też o zakupie nowych obrazów lub przystrojeniu ścian tapetami. Ale nie tylko dekoracje ścienne się tu liczą!

Parawan pokojowy to dobry pomysł!

Okazuje się bowiem, że jeśli w grę wchodzą ozdoby inne niż te znajdujące się na powierzchni ściany, zdecydowanie warto postawić na parawany drewniane. Dlaczego. Łączą one w sobie bowiem walory typowo praktyczne oraz zalety natury estetycznej. Dlaczego? Gdy bowiem odpowiednio dobierzemy model zarówno do stylu, jak i kolorystyki panującej na danej przestrzeni, będzie to element kompozycji pasujący niczym brakujący klocek do całej reszty układanki – po prostu idealny! Dziś do wyboru mamy cały szereg interesujących modeli, na przykład egzemplarze 3d, dzięki którym możemy optycznie powiększyć daną przestrzeń. Monochromatyczne parawany będą idealnym rozwiązaniem w mieszkaniu czy domu wielbicieli prostych, nieskomplikowanych form, natomiast te z orientalnymi wzorami przeniosą wszystkich w świat marzeń, myślenia o nadchodzącym urlopie bądź też wspominania poprzedniego, ponadto zaś wniosą dużo koloru do wnętrza.

Na jakiego typu przestrzeniach sprawdzi się parawan? Wydaje się, że zdecydowanie łatwiej byłoby wymienić te wnętrza, na których nie miałby on racji bytu. Będzie bowiem w idealny (choć bardzo dyskretny sposób) oddzielał od siebie dwie części pokoju rodzeństwa, to także idealny sposób na to, by wydzielić szatnię dla personelu gabinetu piękności. Wybieramy parawany z drewna wtedy, kiedy chcemy naszą loftową przestrzeń nieco porozdzielać. To też bardzo dobra metoda, aby podzielić pokój w kawalerce na część sypialnianą oraz pozostałą.

Dziś do wyboru mamy coraz więcej interesujących modeli parawanów, dlatego też na pewno każdemu uda się wybrać dla siebie ten odpowiedni. Jedne z nich są idealnym przykładem estetyki vintage, inne zaś genialnie wpisują się w stylistykę minimalizmu, boho, retro, shabby chic – naprawdę jest w czym wybierać!

Za nieduże pieniądze wiosenna metamorfoza przestrzeni może stać się faktem – i będzie stylowo jak nigdy przedtem!