Wykańczanie wnętrza daje nam możliwość urządzenia pomieszczeń w domu lub mieszkaniu dokładnie w takim stylu, jaki najbardziej nam się podoba. Podczas remontu również możemy wprowadzić zmiany, które przestrzeń odmienią i stworzą zupełnie inny klimat. Bardzo często chcemy w naszym domu świeżości i ładu, dlatego decydujemy się na wnętrza nowoczesne.

Dlaczego styl nowoczesny?

W urządzaniu wnętrz często podążamy za modą, jak w wielu innych dziedzinach życia. Nie jest to trudne, ponieważ półki sklepów meblowych uginają się od artykułów, które stworzą wnętrze zgodne z obecnym kanonem i aktualne. Poszukiwania mebli, dodatków i dekoracji są wówczas łatwiejsze, możemy wyposażyć mieszkanie nawet go nie opuszczając. Warto szukać inspiracji, bo wtedy powstają wnętrza pełne i spójne: Abra Meble.

Styl nowoczesny ceniony jest za ład i harmonię, jaką wprowadza do wnętrza. Zwraca się w nim uwagę na minimalizm, który czasem ociera się nawet o surowość. Dużą wagę przykłada się tu do materiałów, z których wykonane są meble i ciekawych połączeń: drewno z metalem, beton, szkło. Niemałą rolę we wnętrzach nowoczesnych odgrywa również światło. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Nowoczesne wnętrza zachwycają i robią spore wrażenie. Wiele w nich również nieszablonowych rozwiązań i ciekawych pomysłów. Jeśli marzy nam się mieszkanie lub dom w takim stylu, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • Przestrzeń – odgrywa tu kluczową rolę. Najczęściej jest harmonijna, niezagracona. Co więcej, nowoczesne wnętrza wydają się czasami wręcz puste i chłodne. 
  • Materiały – we wnętrzach nowoczesnych nie musi dominować jeden materiał. Z powodzeniem można użyć drewna, szkła, nawet betonu. Materiałowy komplet wypoczynkowy, towarzyszący mu szklany stolik i betonowe płyty na ścianie z telewizorem to z pewnością udane połączenie. 
  • Światło – warto rozważyć rezygnację lub ograniczenie centralnych punktów świetlnych. Jeden żyrandol oświetlający całe pomieszczenie nie wprowadzi takiego klimatu, jak lampki, komplety wiszących żarówek i kinkietów, czy LED-owe taśmy. Światło naturalne również odgrywa ważną rolę, dlatego w stylu nowoczesnym istotna jest odpowiednia oprawa okien. 
  • Dekoracje – mogą przesądzić o tym, czy wnętrze jest chłodne, czy przytulne. Dodają uroku i stylu. Nowoczesny klimat to zarówno żywe dekoracje: kwiaty, miniaturowe drzewa, jak i ozdoby w postaci obrazów, rzeźb, czy donic. Gradientowa i wzorzysta tapeta na wybranej ścianie również może prezentować się świetnie. 
Rate this post