Salon o dużej powierzchni wydaje się być znacznie łatwiejszym do urządzenia, niż ten o niewielkim metrażu. Ale czy na pewno? Często duże salony mogą wydawać się nieco puste, a ich zaaranżowanie wymaga doskonałego zmysłu planowania przestrzeni. Małe salony zaś, można urządzić niezwykle przytulnie, a nawet powiększyć optycznie, jeśli tylko wiemy jak się za to zabrać.

Zalety sofy dwuosobowej w niewielkim salonie

W małym salonie doskonale sprawdzi się niewielka sofa dwuosobowa. Jedne z najbardziej gustownych, to np. sofa Forli, czy sofa Monday, marki Gala Collezione, z których pełną ofertą zapoznać można się tutaj: https://www.galameble.com/sofy/sofy-dwuosobowe/. Pozwalają one zaoszczędzić sporo miejsca, a jednocześnie są bardzo stylowymi meblami.

Dodatkowe miejsce siedzące uzyskamy dobierając pasujący do zestawu fotel. W takim układzie doskonale sprawdzi się również niewielki stolik kawowy, najlepiej w okrągłym kształcie. Opływowe meble zwykle są dużo bardziej praktyczne, jeżeli chodzi o pomieszczenia, w których nie mamy niestety zbyt wiele wolnego miejsca.

Jeśli fotel nie wchodzi w grę, pomyśl o pufach. Nieużywane możesz sprytnie ukryć, bądź wykorzystać do przechowywania. Podczas spotkania z przyjaciółmi natomiast, pufy mogą stanowić dodatkowe i jakże miękkie miejsce do siedzenia!

Sofa trzyosobowa w małym salonie – czy to dobry pomysł?

Czasem bardziej niż na wolnej przestrzeni, zależy nam jednak na dużym i komfortowym miejscu do wypoczynku. Jeśli mieszkanie służy np. tylko młodej parze, niejednokrotnie stawia ona na wygodną i rozłożystą sofę. Takie pomieszczenia urządzić można w niezwykle przytulny sposób, jeśli tylko dobierzemy odpowiednią sofę trzyosobową. 

W ofercie marki Gala Collezione, pod adresem https://www.galameble.com/sofy/sofy-trzyosobowe/ znajdziecie między innymi sofę Lorein, Voss, czy Genova. Ze względu na swój elegancki i nowoczesny kształt doskonale nadają się one również do niewielkich salonów. Dzięki nóżkom nie przytłaczają one wizualnie wnętrza – wręcz przeciwnie, wydają się lekkie i nadają pomieszczeniu wyjątkowego szyku.

Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie koloru takiego mebla. Nie bójmy się stawiać tutaj na żywe kolory, nawet jeśli dysponujemy tylko niewielką przestrzenią. Marka Gala Collezione oferuje możliwość pełnej personalizacji sofy, a dzięki temu możesz dobrać idealny dla siebie kolor. Mało tego, wybierasz także rodzaj obicia. Możesz zdecydować się na elegancką skórę, lub praktyczną tkaninę.

Rate this post