Marka Elitis już od przeszło ćwierćwiecza jest synonimem wyrafinowanych eksperymentów z formą. W laboratoriach tego producenta luksusowych tapet nieustannie trwają poszukiwania nowych wzorów, struktur, materiałów oraz innowacyjnych technologii. Efekty tych poszukiwań co roku zaskakują i zachwycają bywalców międzynarodowych targów i wystaw. Obecnie firma Elitis ma swoich przedstawicieli w ponad stu krajach świata, jednak tworzone przez nią tapety bynajmniej nie są dostępne dla każdego.

Każda z nich opracowywana jest z największą pieczołowitością, od projektu aż po nadanie jej poetyckiej nazwy. Całość w założeniu bowiem ma nie tylko cieszyć oko, ale też poruszać emocjonalnie, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. Niezależnie od tego, czy tapeta ożywia panującą w nim atmosferę potężnym ładunkiem energetycznym, czy też jej zadaniem jest ukojenie starganych codziennymi trudami nerwów.

Ponadprzeciętna jakość

Tapety Elitis cechuje przy tym niezwykle wysoka jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów. Łatwo utrzymać je w czystości, są też odporne na niekorzystne działanie promieni słonecznych czy przypadkowych uderzeń.

– Niektóre gatunki wyróżniają się nawet obniżoną palnością, co poświadczają stosowne certyfikaty – mówi przedstawiciel firmy Kraina Barw, która ma w swojej ofercie tapety tego francuskiego producenta.

Bogactwo możliwości

Trwałość jest tu jednak zaledwie tłem dla unikalnego piękna, którym się one wyróżniają. W szerokiej palecie dostępnych możliwości są zarówno tapety klasyczne, bardziej stonowane, jak i absolutnie zaskakujące. Od łudząco realistycznych imitacji struktury kamienia czy drewna, zwierzęcej sierści i łuski, stopionego szkła albo splotu tkaniny, przez tapety przestrzenne, wypukłe i miękkie w dotyku (również te subtelnie nierówne, bo stylizowane na naturalną skórę), aż po połyskliwe, fakturą przypominające masę perłową lub jedwab. Do najbardziej niezwykłych należą zaś kolekcje tworzone ręcznie, na przykład z japońskiej słomy czy też szklanych kulek mocowanych do flizelinowego podłoża.

Nie ma cienia wątpliwości, że obok tapet Elitis po prostu nie da się przejść obojętnie. Niezależnie od tego, czy chcemy nimi ozdobić ściany domu, biura, ekskluzywnego sklepu czy restauracji, stworzą we wnętrzu atmosferę luksusu i magii, nadadzą mu unikatowy charakter, a także sprawią, że będzie się ono odznaczać ponadczasowym stylem, klasą i elegancją.

[avg] ([per]) [total] vote[s]