Aby poddać metamorfozie naszą sypialnię, nie potrzebujemy wprowadzać radykalnych zmian. Nierzadko wstawienie jednego elementu wyposażenia lub dekoracji zmienia całkowicie charakter pomieszczenia i odświeża jego wygląd, sprawiając, że na nasz prywatny azyl, będziemy patrzeć zupełnie inaczej. Podpowiadamy, jak osiągnąć taki cel bez przeprowadzania diametralnych reorganizacji.

Kluczem do tajemnicy jest zastosowanie w sypialni zagłówka, który oprócz tego, że wprowadza nowy klimat do wnętrza, pełni dodatkowo funkcję ochronną, zabezpieczającą ścianę przed zabrudzeniem. Dobrą wiadomością jest to, że można wykonać go samodzielnie bez stosowania skomplikowanych i drogich narzędzi czy materiałów. Zanim przystąpimy do jego wykonania, musimy pomyśleć nad kolorystyką i tkaniną zagłówka. Trzeba pamiętać, że będzie on niejako częścią łóżka lub po prostu jego przedłużeniem. Wybierz zagłówek w odpowiednim stylu.

Zagłówek z odrobiną romantyzmu

Romantyzm w spokojnych i bardzo stonowanych kolorach jakimi są biały, odcień kości słoniowej, błękit czy beż to propozycja dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojej sypialni motyw marzycielstwa i poetyzmu, przeciwstawiając go surowości i prostocie wnętrza. Taka aranżacja zagłówka jest możliwa dzięki zastosowaniu ażurowej jasnobłękitnej tkaniny z ozdobną  koronką.

Klasyka i elegancja

Jeśli wystrój naszej sypialni pretenduje do klasycznej elegancji, to dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zagłówka tapicerowanego. Do jego wykonania potrzeba płyty MDF, gąbki tapicerskiej i tkaniny. Materiał zastosowany w zagłówku powinien być odpowiednio dopasowany. Polecane tkaniny to: satyna, tafta lub jedwab. Kolory możemy wybrać dowolne, choć muszą być dopasowane do całości sypialni. Bardzo dobrze prezentuje się intensywny kolor zagłówka w sypialni, w której dominują barwy jasne i monotonne.

Świat kolorowych reklam

Jeśli nie przeszkadza nam konsumpcyjny charakter otaczającego nas świata lub po prostu dobrze się w nim czujemy, możemy pokusić się o wprowadzenie do sypialni elementu stylu pop-art.  Zagłówek przypominający barwną reklamę lub kolorowy gadżet będzie odpowiednią dekoracją sypialni wiecznych optymistów. Płyta MDF powinna być oklejona specjalnym materiałem, jakim jest płótno drukarskie z interesującym nas wydrukiem.