Sypialnia to nasze małe królestwo odpoczynku, miejsce w  którym rzeczy są bliskie naszemu ciału. Marzymy, aby była przytulna, wprowadzała nas w odpowiedni nastrój, w którym zapomnimy o zmęczeniu i problemach. Sypialnia to nasza oaza spokoju, miejsce bardzo osobiste zamknięte przed gośćmi.

Przytulnie to znaczy miękko, miło, puszyście, to wszystko, co daje nam przyjemność. Tworzenie przytulnej sypialni musimy sami dokładnie przemyśleć, planujemy ją dla siebie i to my powinniśmy dobrać kolory i dodatki takie, jakie nam pasują i nie przejmować się zasadami.

Kolory

Uważa się, że w sypialni powinny być kolory pastelowe, chłodne, ponieważ dają one nam odczucie spokoju, odpowiedniego relaksu,  ale pamiętajmy cały czas, że to nasza sypialnia i jeżeli lubimy kolor bordowy, to nie wahajmy go użyć. Wszystko to, co lubimy, jeżeli będzie nas otaczało, to na pewno odpowiednio odpoczniemy.

Przytulna sypialnia

Materiały, kolory i dodatki  dekoracyjne to najważniejsze rzeczy, które sprawią, że nasza sypialnia będzie przytulna. Grube zasłony, pledy na łóżku  i dużo poduszek jedwabnych i kolorowych. Na podłodze dywan z długim grubym włosem przy łóżku, abyśmy wstając rano mogli poczuć  coś przytulnego i miękkiego.  W przytulności  sypialni  duże znaczenie ma oświetlenie, powinniśmy zastosować kinkiety i lampki nocne lub lampkę stojącą, takie światło da nam odpowiedni nastrój, mocno oświetlona sypialnia wybije nas z zamyślenia i spokoju ducha. Otoczmy się dodatkowymi dekoracjami, obrazkami, zdjęciami, roślinami, tym wszystkim, co lubimy.

Lekkie meble, delikatne rzeźby i przepiękne tkaniny we wzorzyste kwiaty, a dodatkowo kwiaty w wazonach, które kolorystycznie mieszają się z kwiatami na pościeli. To  sprawi, że sypialnia będzie nie tylko przytulna, lecz także romantyczna. Białe lub sosnowe łóżko,  na nim piękna biała  satynowa pościel w kolorowe kwiaty, obok w tym samym kolorze mała komoda, a na niej duży wazon z ciętymi różnokolorowymi kwiatami, spokojnie, czysto i przytulnie. Przy łóżku biały kawałek dywaniku z góralskiej owcy i góralskie grube kapcie, które ciepło przywitają nas rano…