Coraz częściej w domowych aranżacjach decydujemy się na stylizację zgodną z filozofią feng shui. Sprawdźmy, czy poprawnie urządziliśmy pomieszczenie lub dowiedzmy się, jak to zrobić.

Jedna właściwa funkcja

Filozofia feng shui wiele nam podpowiada w kwestii aranżacji przestrzennych. Możemy się z niej dowiedzieć, jak rozmieścić sprzęty, aby pozytywna energia mogła swobodnie przepływać. Dzięki temu uzyskamy spokój i szczęście. Nie trzeba chyba podkreślać, że spokój w sypialni jest cechą bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą. Zdrowy, spokojny sen to marzenie wielu. Feng shui wiąże się z jednym istotnym zaleceniem. Każde z pomieszczeń musi mieć z góry wyznaczoną jedną funkcje. Nie powinno się łączy wielu funkcji w jednym pomieszczeniu. Dlatego kuchnia służy do gotowania, a sypialnia do spania. W sypialni nie powinniśmy jeść, czytać, oglądać telewizji czy grać na komputerze. W przeciwnym razie swobodny przepływ energii będzie zachwiany i trudno będzie osiągnąć spokój. Stworzy się natomiast niepotrzebny chaos, który może spowodować nieszczęścia. Telewizja emituje smog elektromagnetyczny, który powinien zniknąć z sypialni. Niestosowanie się do tych reguł może spowodować różne nieszczęścia, takie jak porażki zawodowe czy miłosne. A reguła jest przecież banalna: sypialnia służy wyłącznie do spania!

Pozostałe zalecenia

Co więcej, stosujmy w sypialni wyłącznie materiały naturalne. Sztuczność psuje harmonię. Łóżko nie może mieć ostrych kantów. Jego budowa musi być płynna. Gdy umieszczamy lustro w pomieszczeniu, nie może się w nim odbijać osoba, która w nim śpi. Zrezygnujmy z roślinności o ostrych liściach, np. kaktusów. Łóżko nie może być umiejscowione naprzeciwko drzwi wejściowych. Ponadto pod łóżkiem powinna koniecznie znajdować się wolna przestrzeń.

Rate this post