Centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. W zależności od naszych upodobań i miejsca, jakim dysponujemy, postawimy na inny model.

Łóżko musi być przede wszystkim wygodne. W przeciwnym razie nie będziemy mogli w nim wypocząć, co z czasem odbije się na naszym zdrowiu. Jednocześnie musi być estetyczne i pasować do pozostałych przedmiotów znajdujących się we wnętrzu. Jednak łóżek w sklepach jest mnóstwo, jak zatem wybrać to jedno idealne?

Jaki surowiec będzie najlepszy?

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. W zależności od tworzywa rama łóżka jest w innej cenie i charakteryzuje się inną trwałością. Łóżka z płyt MDF będą korzystne pod względem cenowym, często też ciekawie się prezentują i mogą być w oryginalnym kolorze, ale nie będą dla nas zdrowe, a i trwałość pozostawia wiele do życzenia. Sztuczne związki i kleje będą się utleniać, a następnie przedostawać się do naszego organizmu. Z kolei, jeśli chodzi o trwałość, to wystarczy niewielkie przypadkowe uderzenie i już będą ślady.

Nie będzie takich problemów przy łóżkach metalowych. Są względnie tanie, do tego niesamowicie trwałe i nie będą szkodzić zdrowiu. Minusem w ich przypadku jest to, że są zimne i twarde. Kiedy wstajemy w nocy, niekoniecznie będzie to dla nas przyjemne. Mamy jeszcze drewno i to właśnie ono jest najlepszym materiałem. Jest naturalne, uniwersalne, trwałe i zdrowe. Drewno ma korzystny wpływ na nasz organizm, jest miękkie i przyjemne w dotyku. Jeśli łóżko drewniane do sypialni będzie dobrej jakości, to wytrzyma przez wiele lat.

Jaki rozmiar będzie optymalny?

W sprzedaży są łóżka różnego typu, a w każdym z nich optymalny rozmiar może być nieco inny. Do wyboru mamy łóżka jedno i dwuosobowe, dla dzieci, młodzieżowe, kontynentalne, czy na antresolę. Rozmiar łóżka musimy dopasować z jednej strony do osoby, która będzie z niego korzystała, a z drugiej do ilości miejsca, jakim dysponujemy. Najczęściej jednak sypialnie są tradycyjnym pomieszczeniem, do którego potrzebne jest łóżko jedno albo dwuosobowe.

drewniane-lozko-sypialnia.jpg

Szukając łóżka do sypialni małżeńskiej, najlepsze będą modele o wymiarach 160 cm x 200 cm, albo 180 cm x 200 cm. Jeżeli natomiast łóżka ma być dla jednej osoby, to wymiar ten może być mniejszy. Jednak szerokość nie może być mniejsza niż 90 cm. Mając w sypialni sporo miejsca, możemy postawić na wariant z dodatkowym zagłówkiem lub w komplecie z szafkami nocnymi. A kiedy go brakuje, świetnie sprawdzą się łóżka z pojemnikiem na pościel. Interesując się łóżkami, powinniśmy jednocześnie przeglądać materace. Muszą one pasować pod względem wielkości, ale ważny jest też odpowiedni poziom twardości.

Co ze stylistyką?

Łóżka różnią się miedzy sobą wzornictwem i wielością ozdób. Planując wystrój sypialni, powinniśmy się skupiać na tym, by wszystko, co się w niej znajdzie, nawiązywało do tego samego stylu aranżacyjnego. Przy nowoczesnej sypialni doskonałe będą łóżka o nietuzinkowym kształcie, a jednocześnie bez dużej ilości zdobień. Przy stylu glamour warto wziąć pod uwagę eleganckie obicie, połyskujące kamienie. Natomiast stawiając na coś tradycyjnego, pięknie będą się prezentować różnego rodzaju żłobienia i masywne kształty.

Szukając ciekawych propozycji łóżek, które są uniwersalne i jednocześnie charakteryzujące się interesującą formą, warto przejrzeć propozycje ze strony: https://beds.pl/meble-do-sypialni/lozka-klasyczne. Znajdują się na niej łóżka drewniane, które wykonane z doskonałej jakości drewna i bez problemu można je wykorzystać przy różnych wystrojach.

[avg] ([per]) [total] vote[s]