Łóżko to jeden z najważniejszych mebli, jakie mamy w naszym domu. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne oraz praktyczne, abyśmy mogli nabierać sił na nowy dzień. To jednak nie wszystko. Aby mieć pełnię radości ze swojego łóżka, warto aby było również ładne i po prostu nam się podobało. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka w stylu glamour. Dlaczego? Dlatego, że styl odznacza się dużą elegancją, która po prostu nie może nam się nie podobać.

Styl glamour coraz odważniej wkracza do naszych wnętrz. Niegdyś uznawany był jedynie jako propozycja wymagająca dużych nakładów finansowych, dziś poszczególne elementy wyposażenia w tym stylu stały się nieco bardziej dostępne. Łóżka w stylu glamour odznaczają się oryginalnością, dużą elegancją oraz wygodą. Sprawdź po czym je poznać i jakie łóżka w stylu glamour najlepiej sprawdzą się w Twojej luksusowej sypialni.

Łóżka w stylu glamour z tapicerowanym wezgłowiem

Łóżka w stylu glamour przede wszystkim kojarzą się z tapicerowanym wezgłowiem. To bardzo dobre skojarzenie, ponieważ to element, który czyni łóżko niezwykle eleganckim oraz luksusowym. Tapicerowane wezgłowie może być obszyte różnym materiałem. Największym zainteresowaniem wśród miłośników stylu glamour cieszą się pikowane zagłówki. Niektóre z nich wysadzane są kryształkami, To bardzo ciekawe meble i wbrew pozorom nie kosztują majątku.

Z jakiego materiału może zostać wykonane obszycie i w jakich barwach może występować. Pole do popisu jest naprawdę szerokie. Po pierwsze dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka obszyte miękkim welurem bądź velvetem. Tego typu tkanina idealnie dopasowuje się do eleganckiego charakteru sypialni i doskonale oddaje klimat stylu glamour. W opisywanym stylu również całkiem nieźle sprawdzi się wezgłowie obszyte skórą naturalną bądź ekoskórą. Mówiąc o kolorach pierwszy na myśl zawsze przychodzi nam biel i jasne odcienie beżu. To prawda, niezwykle dobrze prezentują się w stylu glamour,ale nie oznacza to, że nie możemy sobie pozwolić na kolor czarny,bordowy,czy butelkową zieleń. To pomysły nieco bardziej oryginalne, ale również mają szansę na sprawdzenie się.

Kontynentalne łóżka w stylu galmour

W stylu glamour bardzo dobrze będą wyglądały łóżka kontynentalne. Łóżka już ze względu na swoją budowę uznawane są za nieco bardziej eleganckie i wersje premium. Połączenie ich kształtu z tapicerowanym wezgłowiem i materiałami wspomnianymi powyżej daje nam wyjątkową kompozycję dla wnętrz w stylu glamour. Co więcej, łóżka kontynentalne charakteryzują się dużą wygodą i są rozwiązaniem nie tylko do hotelu.

Praktyczne łóżka w stylu glamour z pojemnikiem

Styl glamour nie musi oznaczać również rezygnacji z funkcjonalności oraz praktycznego wymiaru każdej sypialni. Producenci coraz częściej łączą elegancję z funkcjonalnością. Wyrazem tego są tapicerowane łóżka z pojemnikiem. Łóżka wyglądają bardzo dostojnie i dają naszej sypialni wszystkiego, czego potrzebujemy. To idealny pomysł na niewielką sypialnię w stylu glamour, która będzie zachwycać wyszukanym wyglądem oraz funkcjonalnością.

[avg] ([per]) [total] vote[s]