Dzięki dodatkom w sypialni  wyrażamy siebie, swoje upodobania oraz inspiracje. Począwszy od doboru kolorystyki mebli a na poduszkach kończąc możemy stworzyć w pomieszczeniu aurę, w której będziemy czuć się zrelaksowani.

Dobieranie dodatków

Wbrew wszystkim zasadom dobór odpowiednich dodatków do sypialni nie jest łatwy , zwłaszcza, gdy chcemy wyrazić siebie poprzez aranżację swojej wymarzonej sypialni. Kapy, zasłony, firanki, poduszeczki, dywaniki, tapety, wazony,  obrazy czy ramki na zdjęcia to rzeczy, które są nieodzownym dodatkiem każdej, nawet małej sypialni. Jednak nie kupujmy wszystkiego na raz, starajmy się z umiarem pozyskiwać wszystkie rzeczy, zwracając uwagę na to, aby nie przesadzić. Zawsze  starajmy się zachować umiar podczas zakupów, gdyż  nie ważna jest bowiem ilość a sposób doboru odpowiednich rzeczy do siebie.

Sypialnia każdego romantyka

Styl romantyczny  kojarzy nam się z miłością i ciepłem , w takim wypadku kolory na ścianach powinny być ciepłe aby wnętrze dawało nam wrażenie przytulności  oraz spokoju .Wszystkie odcienie żółci, czerwonego, pomarańczowego czy różu będą jak najbardziej pasowały do tego klimatu. Efektownym dodatkiem może być położona na jednej ze ścian tapeta we wzory składające się z czerwonych lub różowych róż.  Przy łóżku w takiej sypialni obowiązkowo powinien  znaleźć się dywanik z długim włosem, w który codziennie rano będziemy mogli wtulić swoje stopy. Wzorzyste,   grube zasłony  ozdobią i nadadzą romantycznego stylu naszej sypialni . Zdjęcia z romantycznych chwil, świeczki poustawiane na parapecie czy komodzie, czerwone lśniące poduszeczki na łóżku  to wszystko nada odpowiedniego stylu naszej romantycznej sypialni. Jeżeli osoba owiana nutą romantyzmu lubi nowoczesne meble, nie ma najmniejszego problemu aby połączyć je z pozostałą częścią aranżowanej przez nas sypialni. Najważniejszy jest fakt, abyśmy czuli się w niej jak najlepiej. Jeżeli w takim pomieszczeniu możemy odpocząć, wyciszyć się i nabrać odpowiedniej energii na następny dzień oznacza to, że nasza sypialnia jest idealna.

Autor: Iwona Głowacka

Rate this post