Coraz więcej Europejczyków jest zafascynowanych kulturą Dalekiego Wschodu. Także Polacy inspirują się wschodnim myśleniem, religią czy sztuką. Magiczny klimat ma kultura Indyjska. Jej elementy możemy dostrzec we współczesnym projektowaniu wnętrz.

Sztuka indyjska

Sztuka regionu jest odzwierciedleniem różnych idei, które są podstawą systemów filozoficznych oraz religijnych Indii. W tym aspekcie Indie znacząco różnią się od krajów europejskich, w których rozwinęło się chrześcijaństwo. Na sztukę indyjską oddziaływały trzy wielkie religie, takie jak buddyzm, hinduizm oraz dżinizm. W malowidłach, architekturze i rzeźbach widzimy silny związek ze światem naturalnym, pojmowanym jako wieczny i zmienny. Sztuka indyjska akcentuje element przemijania rzeczywistości. Dzieło sztuki łączy ze sobą elementy prostoty oraz obfitości. W projekcie wnętrza domu warto połączyć orientalną fascynację z nowoczesnymi rozwiązaniami. Tradycja może bardzo pięknie łączyć się z nowoczesnością. Bajeczne malowidła będą świetnie wyglądały na tle minimalistycznych akcentów. Połączenie skromności i magii to doskonały pomysł. Warto zaaranżować pomieszczenie z indyjskimi akcesoriami.

Indyjska sypialnia

Proponujemy aranżację indyjskiej sypialni. Na pewno spodoba się ona niejednemu Europejczykowi. Cóż, bardzo często jesteśmy znudzeni rodzimą kulturą i musimy sięgać do indyjskich wzorców, które wydają się ciekawsze. Klimat indyjski podkreśli kunsztowna toaletka z wyjątkowym lustrem, rzeźbami na nóżkach oraz z praktyczną szufladą. Musi być wykonana ze srebra. Obok tej toaletki postawmy indyjski kuferek ozdobiony barwnymi kamyczkami oraz szafeczki nocne. Na okna zakupmy zmysłowe zasłony. Na łóżku muszą się znaleźć indyjskie poduszki. Warto do sypialni dokupić jakieś niezwykły obraz, który podkreśli indyjską atmosferę.

Rate this post