Boże Narodzenie powinno być białe, ale w ostatnich latach zimowa pogoda podczas świąt raczej nas nie rozpieszczała. Choć na brak białego puchu i typowo jesienną aurę za oknem nic poradzić się nie da, nie oznacza to, że w Twoim mieszkaniu nie może zapanować prawdziwie zimowa atmosfera. Stworzysz ją bez problemu dzięki wykorzystaniu sztucznego śniegu. Zobacz, co możesz nim udekorować.

Choinka niczym z przykrytego śniegiem lasu

Choinka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Udekorowałaś ją bombkami, lampkami i łańcuchami, ale masz wrażenie, że czegoś jej brakuje? Tym czymś jest zapewne sztuczny śnieg! Dzięki niemu drzewko będzie wyglądało tak, jakby dopiero co zostało wycięte z przykrytego śniegiem lasu i przewiezione prosto do Twojego mieszkania. Aby stworzyć efekt białego puchu na gałązkach, możesz wykorzystać sypki sztuczny śnieg lub zastosować wersję w sprayu. Śniegiem możesz przykryć także okolice choinki, ale po świętach będziesz musiała go posprzątać.

Świąteczny stroik przyprószony śniegiem

Do najpopularniejszych dekoracji świątecznych należą stroiki. Do ich wykonania możesz wykorzystać najróżniejsze materiały: gałązki, szyszki, bombki, papierowe ozdoby czy dekoracyjne świeczki. W roli podstawy dobrze sprawdzi się kawałek mocnego kartonu przycięty w kształcie koła, do którego możesz przykleić poszczególne ozdoby. Jeśli chcesz dodatkowo usztywnić dekorację, sklej kilka kół ze sobą. Po ukończeniu pracy obsyp lub spryskaj stroik sztucznym śniegiem. Dzięki temu zyska prawdziwie świąteczny charakter.

Okna ze śnieżnymi wzorami

Choinka i stroiki to jednak nie wszystko. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy nastrój w mieszkaniu, możesz udekorować okna. Przydadzą Ci się do tego szablony do sztucznego śniegu ze świątecznymi motywami: w kształcie choinek, bałwanów czy liter, z których ułożysz świąteczny napis. Szablony możesz kupić w sklepie, ale jeśli w głowie świtają Ci już ciekawe pomysły, lepiej będzie wykonać je samodzielnie lub z dziećmi. Świąteczne dekoracje ze śniegu w sprayu możesz rozmieścić równomiernie na całej szybie lub tylko na jej wybranym fragmencie.

Szukasz materiałów do udekorowania mieszkania na święta Bożego Narodzenia? Zajrzyj do internetowego Sklepu Plastycznego 24. Znajdziesz w nim wszystko, co niezbędne, aby nadać mieszkaniu świąteczny charakter: nie tylko sztuczny śnieg sypki i w sprayu, ale również styropianowe i akrylowe bombki do samodzielnego ozdabiania, serwetki do decoupage ze świątecznymi motywami, papierowe i drewniane dekoracje w kształcie śnieżynek czy gwiazdek oraz wiele, wiele innych. Sklep zapewnia szybką wysyłkę na terenie całej Polski.