Coraz częściej wracają pomysły na aranżacje wnętrz w stylu art déco. Ów styl to całkowite przeciwieństwo secesji. Być może człowiek zatęsknił za uporządkowaniem świata i ma dość nieładu i chaosu. Cóż, art déco ma w sobie coś, co przyciąga uwagę. Postaw na wnętrze art déco.

Wnętrze art déco

Styl art déco był bardzo popularny w latach dwudziestych oraz trzydziestych XX wieku. Nazwa art déco oznacza sztukę (art) oraz dekoracyjny (decoratif). Styl zakłada przestrzenną dyscyplinę. Kształty barokowe nie wchodzą tu w grę. Liczy się to, co logiczne, geometryczne i uporządkowane. Wielką rolę odgrywa geometryzacja całokształtu przestrzeni. Dla porównania, w malarstwie podobnie było w kubizmie. Aranżacja wnętrz art déco to syntetyczna, geometrycznie piękna całość, która cieszy oko. Każdy element spełnia określoną funkcję i pasuje do całości. Ważną rolę odgrywa także kolorystyka. Nie trzeba chyba mówić, że nadmiar barw jest zbędny. Często wystarczy zastosowanie jednej, ale bardzo wyrazistej barwy. Obecne aranżacje w stylu art déco nie są idealnym odpowiednikiem tego, co działo się w latach trzydziestych XX wieku. Mimo to nie stanowią banalnych kompozycji. Powrót do stylu art déco widzimy także w innych sferach. Bardzo modna stała się kwadratowa ceramika czy talerze, które podajemy do stołu. Jeśli aranżujemy dom w całości w tym stylu, powinniśmy być konsekwentni. Art déco nie zniesie odchyleń od norm.

Twój salon

Wyobrażasz sobie swój salon w stylu art déco? Niektórzy wolą świat uporządkowany, logiczny i prosty. Są ludzie, którym taka wizja rzeczywistości jest obca. Styl art déco polecamy ludziom uporządkowanym i nieskłonnym raczej do irracjonalności. Salon będzie mozaiką różnych brył, tj. stożków, kul czy sześciokątów. Nic nas nie powinno zaskakiwać. Meble powinny mieć proste wyraziste kształty. Proponujemy wyraźne kontury oraz doskonały rytm wnętrza. Syntezą elegancji i luksusu będą geometryczne ozdoby i akcesoria. Styl podłogi powinien również być dopasowany do całej aranżacji.

[avg] ([per]) [total] vote[s]