Z reguły nie przepadamy za zimą. To lato jest okresem pełnym radości i słońca. Jak znaleźć sposób, aby letnią atmosferę przenieść do wnętrza domu? Proponujemy wakacyjną stylistykę wnętrz. Wakacyjna aranżacja salonu sprawi, że lato będzie trwało w naszych domach przez cały rok.

Tęsknota za słońcem

Podstawową motywacją do aranżacji naturalnego i wakacyjnego salonu jest tęsknota za słońcem oraz latem. Gdy skończą się cieplejsze dni, łatwo wpadamy w jesienno-zimową depresję. Niestety wielokrotnie wnętrza naszych mieszkań jedynie utwierdzają melancholijny stan duszy. Czy jest na to rada? Oczywiście, że tak! Zaaranżujmy nasz salon tak, aby chronił nas od złych emocji i wnosił do naszej codzienności mnóstwo słońca. Człowiek tęskni za tym, co naturalne. Brakuje nam przyrody, morskich fal, szumu lasu, śpiewu ptaków. Niech zatem główną motywacją do aranżacji naturalnego salonu będzie powrót do źródeł.

Skarby znad morza

Do wakacyjnego wnętrza proponujemy zastosować beże i brązy. Taka kolorystyka spotęguje spokój i harmonię pomieszczenia. Kolory niebieski, żółty i zielony dodadzą morskich, leśnych i słonecznych akcentów. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie salonu, zarówno te naturalne, jak i sztuczne. Ponadto nie rezygnujmy z akcesoriów, które będą nam przypominały naturę i tworzyły nastrój wakacyjny. Takimi elementami, które przybliżają do przyrody mogą być wszelkie kamienie, muszelki, motywy piaskowe. Wystarczy, że wstawimy świeczkę do słoika, w którym przywieźliśmy piasek znad morza. Świetnym dodatkiem będzie również lampa z bambusowych łodyg, abażur z białego płótna albo zasłona w marynarskim stylu. W salonie nie może zabraknąć kwiatów. Elementy roślinne mogą pojawiać się jako wzory na zasłonach czy poduszkach.

Rate this post