Poprzednio podpowiadaliśmy, w jaki sposób wykorzystać pastele, aby stworzyć drapieżną kuchnię. Tym razem przedstawiamy pomysł na aranżację salonu z zastosowaniem pastelowych kolorów. Zrezygnujmy z przesadnie słodkich wykończeń, a postawmy na starodawne elementy. Niech nasz salon będzie wyrazem tęsknoty za minionymi czasami, pamięci za naszymi przodkami i entuzjastycznego podejścia do staromodnych dekoracji.

W takiej aranżacji pastele nadadzą subtelności, delikatności, stonują odważne dodatki i połączą stylizację starodawną z nowoczesną modą na nią. Sprawdźmy różnorodne pomysły na pastelowy salon.

Pastelowy salon z elementami historii

W sentymentalną podróż pomogą udać się wszelkie starocia związane z zamierzchłymi czasami, pamiątki po naszych bliskich, a także wszystko, co związane ze wspomnieniami. W związku z tym w doborze dodatków panuje zupełna dowolność, a przede wszystkim indywidualność – u każdego znajdą się inne ozdoby. Szczególne wrażenie wywołują stare zegary oraz wazy. Wyrazem pamięci są oczywiście nasze fotografie. Pozwólmy sobie na więcej i oprawmy nie tylko zdjęcia swoje i rodziców, lecz także odnajdźmy zakurzone i pożółkłe portrety pradziadków. To niesamowita podróż do naszych korzeni, która zachwyci i zaciekawi każdego gościa! Sentymentalna podróż może kojarzyć się również z wymiarem geograficznym. Aby stworzyć taką przestrzeń, przyda się nam oryginalny stary kompas albo mapa, którą powiesimy na całej ścianie. Jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami starodawnego stylu, z chęcią postawimy PRL-owską meblościankę i sięgniemy po antyki.

Subtelne dodatki

W takiej aranżacji dobieramy pastelowe dodatki zgodnie z naszym zmysłem estetycznym. Kierujmy się jednak umiarkowaniem, aby finalny efekt, w połączeniu ze starodawnym motywem, nie był komiczny. Możemy wybierać spośród wielu możliwości oraz kontrastować różne kolory lub, w prostszym wariancie, stosować odcienie jednego.

Ściany, dywan, obrazy, wazony, meble, krzesła, stół, sofa, obrus, poduszki, kinkiety – wybierzmy, które z elementów będą pastelowe. Resztę z nich dobierzmy w neutralnych odcieniach szarości, beżów i bieli.

[avg] ([per]) [total] vote[s]