Salon to reprezentacyjne miejsce domu. To do niego najczęściej wprowadza się  gości. Między innymi z tego powodu musi prezentować się wyjątkowo i schludnie. Estetyczny charakter salonu tworzą nie tylko meble, ale także starannie dobrane dodatki, a wśród nich obrazy. W galeriach, także tych internetowych, znajdziesz wiele różnych propozycji. W artykule podpowiadamy, jaki obraz warto wybrać do salonu.

Jakie obrazy pasują do popularnych aranżacji? 

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się obrazy, w których artyści łączą techniki tradycyjnego malarstwa z grafiką komputerową. Obrazy drukowane na płótnie prezentują się nowocześnie i estetycznie. Dobrze dobrany obraz do salonu podkreśla zastosowany w nim styl i nadaje wnętrzu charakter. Popularne style aranżacyjne stosowane obecnie w domach to: skandynawski,  nowoczesny, tradycyjny i vintage.

Styl skandynawski jest minimalistyczny, a jego znakiem rozpoznawczym są jasne barwy zestawione z kontrastującymi wzorami. Obraz do salonu urządzonego w takim stylu powinien wyróżniać się odpowiednio zestawionymi barwami i wzorami, które skomponują się z aranżacją pomieszczenia, tworząc z nią swoistą harmonię. Ciekawą propozycję stanowią obrazy z motywami zwierzęcymi – podpowiada przedstawiciel internetowej galerii obrazów LUDESIGN-GALLERY

Styl nowoczesny daje zaś nieograniczone możliwości wyboru. Można postawić na odważną tematykę obrazów oraz kontrastową kolorystykę. Dobrym pomysłem są obrazy utrzymane w czarno-białych tonacjach, a nowoczesne wnętrza są dobrym tłem dla obrazów kubistycznych i abstrakcyjnych.

W salonach, w których aranżacje wnętrz mają charakter tradycyjny, sprawdzą się obrazy stworzone z bardzo wytrzymałych materiałów o klasycznej tematyce, na przykład roślinnej i utrzymane w kolorystyce, która doskonale odwzorowuje naturalne barwy.  

Do salonów miłośników stylu vintage  z pewnością doskonałym wyborem będą obrazy, łączące w sobie motywy z dawnych lat z tymi nam współczesnymi. Ciekawą propozycją są obrazy-portrety zwierząt, w których główną rolę odgrywa motyw ubioru. Zwierzęta odziane w stary płaszcz, eleganckie spodnie i na przykład białe trampki doskonale wpisują się w stonowany, a jednocześnie łączący w sobie nowoczesność i ekstrawagancję styl vintage.

Gdzie szukać obrazów do salonu?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem są galerie internetowe, które możesz odwiedzić o każdej porze dnia i nocy bez wychodzenia z domu. Siedząc w ulubionym fotelu, możesz oglądać obrazy do salonu, a na wybór jednego z nich poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz. Właściciele takich galerii zazwyczaj sami tworzą sprzedawane w nich dzieła. Dzięki temu masz okazję, aby kupić obraz bezpośrednio od jego twórcy.

Rate this post