Samo pojęcie meblościanki wywołuje mieszane uczucia. Kojarzymy ją z PRL-owskimi meblami na całą ścianę. Tymczasem współczesna moda dyktuje nowe wzorce, inspirowane starodawnym stylem. Masywne szafy tworzące wielką zabudowaną bryłę zostały zastąpione przez zgrabne, lekkie i piękne nowoczesne meblościanki skomponowane z pojedynczych szafek, które wybieramy i układamy wedle uznania. Jak wygląda nowoczesna i piękna meblościanka?

Unikatowość i funkcjonalność

Stare meblościanki były zgodne z jednym schematem – wyglądały niemal identycznie i sprawiały, że wszystkie mieszkania były jednakowe. Meblościanki w dzisiejszej wersji pozwalają na kreatywne, indywidualne i zaskakujące rozwiązania aranżacyjne w naszych domach, dzięki czemu wnętrze jest unikatowe oraz funkcjonalne – w zależności od naszych potrzeb. Wybieramy bowiem te elementy, które chcemy zagospodarować oraz które świetnie wpiszą się w kompozycyjny model.

Pozostałości po PRL-u: meblościanka jako kompozycyjna całość

Połączenie poszczególnych drobnych segmentów w ramę, w centrum której ustawimy telewizor – ta nowoczesna propozycja na pewno wszystkich zachwyci. Innym pomysłem są dwa podwieszane słupki po obu stronach niskiej szafki na telewizor. Mniej spodziewanym rozwiązaniem są asymetryczne struktury, skomponowane z pojedynczych elementów oraz kompozycje otwarte.

Nowoczesne wariacje: układ dowolny

Niezwykle spektakularne i awangardowe są układy dowolne – skomponowane w zaskakujący sposób i niepołączone w uporządkowaną konstrukcję. Takie wariacje tworzy się najczęściej za pomocą różnorodnych szafek i segmentów. Między szafkami zostawmy odstępy, wieszajmy je dowolnie na ścianie albo ustawiajmy w upodobanym miejscu na ścianie. Zaskakujące mogą być również połączenia kolorystyczne – kto powiedział, że meble muszą być jednolite, a poszczególne elementy wykonane identycznie? Ułożona w przemyślany sposób kompozycja kolorystyczna doda aranżacji nieprzewidywalnego efektu.