Salon jest wyjątkowo ważnym miejscem w całym domu, gdyż to w nim spotyka się cała rodzina, przyjmuje się gości, wypoczywamy i miło spędzamy czas, dlatego też bardzo ważną kwestią jest jego wygląd.

Jego odpowiednia aranżacja jest niezwykle istotna, również oświetlenie i rozkład mebli jest ważny, aby mógł spełniać swoją funkcję integracyjną. Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadać duży powierzchniowo salon, w którym każdy bez skrępowania odnalazłby swoje miejsce. Niestety, nie w każdym domu jest to możliwe.

Jednak nic straconego. Jeśli nie jesteś w posiadaniu dużego salonu, zaprezentujemy kilka rad, jak go optycznie powiększyć i sprawić, aby był bardziej przestronny.

Kolory i kształty

Zacznijmy od najważniejszej sprawy, czyli kolorów oraz kształtów, które mogą całkowicie odmienić cały salon. Kolorystyka jest niezwykle ważna ze względu na swój wpływ na człowieka i pomieszczenie.

Jasne, pastelowe barwy optycznie powiększają każde pomieszczenie, każdy kolor ma swoją temperaturę, która jest albo ciepła albo zimna, wpływając na całe pomieszczenie.

Umeblowanie

W każdym niemalże salonie możemy odnaleźć kilka mebli i przedmiotów które się powtarzają. Są to: kanapa, fotele, ława, telewizor oraz stolik pod nim. Jak zatem sprawić aby nasz salon wyróżniał się na tle naszych znajomych i sąsiadów?

Po pierwsze, możemy zagrać albo układem rozmieszczenia mebli, oczywiście kolorami, oraz, jak się domyślasz, samym meblami. Podczas aranżacji salonu musimy wziąć pod uwagę każdego domownika tak, aby układ, kolory oraz styl odpowiadał w stu procentach wymaganiom mieszkańców.

Najczęściej wybieranym stylem wśród rodzin z dziećmi jest styl klasyczny, młode małżeństwa czy też single sięgają po styl nowoczesny, a artyści decydują się na wystrój wyszukany, kreatywny. Zwłaszcza w tym przypadku dekoratorzy wnętrz mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Produkcja mebli dziś sięga po sprawdzone modele mebli, tkanin i kolorów, nie zważając na indywidualne potrzeby wielu osób, niestety dziś produkcja mebli na indywidualne zlecenie niemalże nie istnieje. Czasem sami nie zdając sobie sprawy ukrywamy przed światem meble, co prawda zniszczone ale z niezwykłą historia, której wartość po oddaniu do renowacji mebli wzrośnie kilkukrotnie. Renowacja mebli jest sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i na odzyskaniu pięknych antycznych mebli.