Salon pełni bardzo ważną funkcję w każdym domu. To tam spędza się najwięcej czasu, odpoczywa i przyjmuje gości, dlatego warto zadbać o to, aby wystrój tego pomieszczenia był ciekawy. Fototapety są idealnym rozwiązaniem dekoracji wnętrz. Stanowią oryginalny element salonu, oddający charakter domowników. Można w nim wykorzystać zarówno minimalistyczną formę, jak i bardzo efektowną. Jakie więc fototapety wybrać do salonu?

Wybór odpowiedniej fototapety zależy wyłącznie od indywidualnego podejścia. Można skorzystać z gotowych rozwiązań lub stworzyć samemu spersonalizowany obraz.  Fototapeta w salonie jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala ukryć małe niedoskonałości ścian. Dzięki temu można zaoszczędzić czas na poprawkach i remoncie oraz cieszyć się pięknym widokiem z kanapy. Fototapety pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jaki i nowoczesnych. Można je z powodzeniem dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jak mówią fachowcy z firmy KrainaBarw: “Wybór fototapet jest naprawdę szeroki. Zaczynając od postaci z bajek Disneya, krajobrazów i wzorów geometrycznych, a kończąc na fototapetach spersonalizowanych, wykonanych ze zdjęcia, które wysyła nam klient.” Ważne jest, aby dobrać swoją dekorację do ogólnego wystroju salonu.

Fototapety z motywem natury

Fototapety z motywem natury wnoszą do wnętrza powiew świeżości. Takie rozwiązanie sprawi, że poczujesz się odprężony nawet po ciężkim dniu pracy. Dzięki widokom oceanu, lasu, czy gór Twój salon zamieni się w miejsce nieustającej podróży i chwil relaksu na łonie natury. Istnieje wiele wariantów wykorzystujących elementy przyrody: drzewa, zwierzęta, krajobrazy, czy zjawiska atmosferyczne. W zależności od rodzaju danego elementu, możesz wprowadzić do swojego salonu zupełnie różne nastroje. Fototapety z motywami przyrodniczymi są dość uniwersalne i komponują się dobrze z meblami i dodatkami.

Fototapety nowoczesne

Istnieje kilka rodzajów fototapet nadających wnętrzom nowoczesny styl. Jedną z nich jest fototapeta 3D, która optycznie powiększy nawet najmniejszą przestrzeń. Oryginalne i geometryczne wzory urozmaicą klasyczny salon i nadadzą mu nowoczesnego wyglądu. Takie motywy zachowują swoją ostrość i głębię koloru oraz zakrywają wszelkie niedoskonałości. Innymi modernistycznymi propozycjami fototapet są te wykorzystujące motywy budowli. W ten sposób salon może zmienić się nie tylko w zabytkowe miasteczko, ale i również nowoczesną ulicę lub industrialną przestrzeń. Wszystko to za pomocą odpowiedniego wzoru, jakim mogą być mosty, katedry czy wielkomiejskie drapacze chmur.

Fototapety wykonane z Twojego zdjęcia

Poza gotowymi fototapetami do salonu ciekawą opcją jest wykorzystanie własnego zdjęcia. Wybór takiego obrazu jest całkowicie dowolny, a dzięki tej propozycji, w salonie możesz mieć ulubioną scenę z filmu, wspomnienie najprzyjemniejszych chwil, czy wizerunek ukochanej osoby. Taki rodzaj fototapety może być również dobrym pomysłem na prezent.

[avg] ([per]) [total] vote[s]