Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Tutaj spędzamy długie wieczory z bliskimi, zapraszamy znajomych na przyjęcia i zwyczajnie odpoczywamy po całym dniu pracy. Dlatego salon powinien być ładnie urządzony, a fototapeta może stanowić jego oryginalną ozdobę. Taka dekoracja ścienna może zupełnie odmienić wygląd wnętrza i nadać mu charakter, o jakim zawsze marzyliśmy. W jaki sposób wybrać odpowiednią fototapetę?

Odpowiedni motyw na ścianie salonu

Szeroki wybór fototapet w sklepach internetowych, takich jak sklep TanieFototapety.eu może przyprawić o zawrót głowy! Pocztówki z miast, imitacje drewna, nadmorskie plaże, wysokie szczyty, abstrakcje i piękne kwiaty to tylko niektóre z propozycji, spośród których możemy wybierać. Najważniejsze, aby fototapeta miała wysoką, cyfrową jakość i żywe barwy. Ma być dekoracją, która ożywi wnętrze, a nie zwykłą naklejką ścienną, która nie będzie budzić żadnych emocji.

Salon służy wypoczynkowi, ale też zabawie. Dlatego w odróżnieniu od sypialni, nie musimy wybierać spokojnych motywów bezkresnego morza. Możemy zdecydować się na bardziej żywe, jaskrawe kompozycje, które pobudzą nas do działania i poprawią nam humor po całym dniu pracy. Nie bój się eksperymentować i urządzać wnętrz z rozmachem. W końcu to nasz dom i to my decydujemy, jak będzie wyglądać. 

Jasne kolory powiększają wnętrza

Wybierając fototapetę do salonu, pamiętaj o jednej zasadzie – jasne kolory powiększają wnętrza. Dlatego jeśli twój salon nie należy do największych, lepiej nie wybieraj ciemnych tapet. Chyba że nakleisz ją na tylko jedną ze ścian, a resztę pozostawisz w jasnej tonacji. Wówczas fototapeta będzie świetnym, wyróżniającym się dodatkiem.

Fototapety decydują o charakterze przestrzeni. Znaczenie ma zarówno wzór, jak i kolor. Dlatego zanim dokonasz ostatecznego wyboru, stań na środku swojego pokoju i zastanów się, co każdego dnia chciałbyś wiedzieć na ścianie? Wraz z fototapetą możesz pomyśleć o zmianie kilku innych dodatków, aby cieszyć się zupełnie nowym wnętrzem. Będzie pięknie!

Uważaj na nierówności ścian

Fototapeta będzie oryginalną i ładną ozdobą do salonu tylko pod warunkiem, że twoje ściany są na nią gotowe. Jeśli znajdują się na nich nierówności czy pęknięcia, a nie masz czasu na remont, wybierz tapetę winylową. Jest mocna i gruba, dlatego świetnie zamaskuje wszelkie niedoskonałości ścian. Jest też idealna gładka, dlatego osiągniesz niesamowity efekt bez wzywania ekipy remontowej. Sprawdź pozostałe rodzaje fototapet, aby dokonać właściwego wyboru i być zadowolonym z odmienionego wyglądu salonu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]