Włochy – kolebka kultury, sztuki i architektury – od zawsze wiodły prym w dziedzinie designu, także tego związanego z wyposażeniem wnętrz. Współczesne wzornictwo mebli włoskich zyskało światową renomę, wpisując się w popularne standardy minimalistyczne i aranżacje typu glamour. Czy zakup mebli w stylu włoskim to dobrym pomysł?

W krainie eklektyzmu

Szeroki wachlarz wzorów, kolorów i stylów – tak pokrótce da się opisać założenia, jakimi kierują się włoscy projektanci przy tworzeniu swoich małych dzieł sztuki. Większości mebli rodem z Włoch wyróżnia się artyzmem, pomysłowością i uniwersalnością. Znajdziemy tu realizacje nawiązujące do nowoczesności, bezpiecznej klasyki, wymyślnego epokowego wystylizowania oraz nieformalnych aranżacji typu relax czy loft. Przekrojową podróż przez różne oblicza włoskich mebli salonowych możemy odbyć, przeglądając oferty znanych sklepów internetowych. Klasowy asortyment Italiastyle.pl to doskonały przykład luksusu made in Italy – propozycje dopasowane do najbardziej wyszukanych gustów i potrzeb, łącznie z możliwością mieszania poszczególnych stylizacji i nadania im własnego sznytu.

Pożądana funkcjonalność

Współczesny mebel nie może tylko ładnie wyglądać. Zwłaszcza w salonie – miejscu, w którym gościmy rodzinę, znajomych i współpracowników, chcąc zapewnić im godne przyjęcie. Kryterium wygody odgrywa kluczowa rolę. Meble włoskie spełniają ten warunek w stu procentach. Wyprodukowane z wysokogatunkowych materiałów i surowców – forniru czy litego drewna – są wytrzymałe i gwarantują miłe doznania.

Poczucia przytulności dopełniają ekskluzywne tkaniny, na przykład pikowane czy wykonane z ekoskóry. Możemy je dobrać na specjalne zamówienie. Są proste w utrzymaniu i pielęgnacji, prezentując się doskonale nawet po wielu latach użytkowania – dodaje ekspert sklepu Italiastyle.pl.

Co z dodatkami?

Oczywiście meble nie mogą funkcjonować w oderwaniu od reszty salonowego wnętrza. Warto, by dopełniały się z innymi elementami wyposażenia. Na szczęście, włoska inwencja sięga i w te rejony. Lustra z lakierowanymi podstawami, designerskie zegary ścienne, dywany w stylu vintage czy oświetlenie w formie gustownych lamp podłogowych i wiszących – to tylko przykłady propozycji, po które możemy sięgnąć projektując swój przytulny zakątek. W razie wątpliwości, warto skorzystać z porad architektów, którzy posiadają doświadczenie w branży włoskiego wyposażenia i aranżacji wnętrz. Na pewno nie pożałujemy dokonanego wyboru. Zakupione meble i dodatki nie okażą się jedynie wyszukanym kaprysem. Z powodzeniem sprawdzą się na co dzień, dając radość wizualną i satysfakcję z użytkowania.

Rate this post