Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym domownicy spędzają najwięcej wolnego czasu. To także wizytówka całego domu i miejsce, w którym przyjmujesz przybyłych gości. Ważne jest, by był urządzony funkcjonalnie, ale również zachwycał pod względem wizualnym. Chcesz, by Twój salon wyglądał modnie? Podpowiadamy, jakie są aktualne trendy w projektowaniu pokojów dziennych.

Podłoga

Choć wydawać by się mogło, że podłoga to element, który nie ma zbyt dużego wpływu na wygląd pomieszczenia, w rzeczywistości jest odwrotnie. To właśnie ona w dużym stopniu nadaje charakter całemu wnętrzu. Jednym z najbardziej aktualnych trendów jest wykorzystanie naturalnych surowców. Drewno i kamień – te dwa materiały od dłuższego czasu królują wśród salonowych podłóg i nic nie wskazuje na szybkie zmiany. Nic w tym dziwnego. Zarówno drewniane, jak i kamienne wykończenie prezentuje się niezwykle elegancko.

Coraz większą popularność zyskuje również posadzka betonowa, która może się prezentować w różny sposób, zróżnicowany zarówno pod kątem kolorystyki, jak i wykończenia – od matowej, aż do lustrzanego błysku.

Ściany

Cegły, deski, beton, wzorzysta tapeta czy panele z mchu – to tylko niektóre, z długiej listy obecnych trendów. Możliwości są niemal nieograniczone. Ważne jest jednak, by zachować umiar i zrównoważyć dekoracyjne ściany z pozostałymi elementami wyposażenia. W przypadku bogato zdobionych ścian – postaw na proste, stonowane meble. Jeśli natomiast ściana przybierze minimalistyczny design – poszalej z meblami i dekoracjami. Dobrym rozwiązaniem, które pomoże Ci uniknąć efektu chaosu i przepełnienia będzie ozdobienie jedynie jednej ściany, a pozostałe zostawić utrzymane w jednolitej kolorystyce.

Meble

Jak tłumaczy Pan Janusz, ekspert z firmy Furnero: Meble to najważniejszy element nie tylko w pokoju dziennym, ale również w pozostałych pomieszczeniach. To one w dużej mierze narzucają styl i nadają charakteru. Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Obecnie, dominują meble drewniane, szklane i metalowe. Świetnie współgra ze sobą również połączenie tych surowców. Jeśli chodzi o zestawy wypoczynkowe – tutaj królują duże kanapy i fotele obite tkaninami o intensywnych kolorach ziemi, takich jak między innymi ciemna zieleń, kobalt czy musztarda. W eleganckich wnętrzach niezwykle dobrze prezentują się meble welurowe i skórzane. Jeśli chodzi o ich kształty – absolutnym hitem są zaokrąglenia – kanapy z dużymi, obłymi podłokietnikami, kubełkowe fotele czy okrągłe podnóżki.

Wybierając meble do salonu warto kierować się nie tylko aktualnie obowiązującymi trendami, ale również własnymi potrzebami. Pamiętaj, że pokój dzienny to pomieszczenie, które ma służyć do relaksu i komfortowego spędzania czasu z bliskimi. Weź pod uwagę ilość mieszkańców, jak często odwiedzają Cię goście oraz w jaki sposób spędzacie czas w salonie. Na pierwszym miejscu postaw funkcjonalność i wysoką jakość. W ten sposób unikniesz konieczności szybkiej wymiany i zyskasz wyposażenie, które posłuży Ci przez długi czas.

Rate this post