W nowoczesnym projektowaniu wnętrz liczy się nawet – a może przede wszystkim – detal. Coś, co kiedyś miało być wyłącznie praktyczne, dziś zyskało funkcję estetyczną. Widać to doskonale na przykładzie żarówek. Obecnie możemy wybierać wśród nieprzeliczonych ich typów zarówno jeśli chodzi o montaż, jak i wygląd. Jakie rodzaje żarówek dekoracyjnych znajdziemy w sklepach?

Gdzie używa się żarówek dekoracyjnych?

Wygląda na to, że żarówki dekoracyjne właśnie mają okres świetności. Chcemy, aby nasze domy były ładne nie tylko od święta. Chcemy otaczać się pięknem na co dzień oraz tego, aby dotyczyło ono każdego detalu. Coraz częściej oświetlamy pomieszczenia wieloma punktami światła, tworząc niepowtarzalny klimat i zapewniając sobie lepsze warunki do pracy czy wypoczynku. Punktowe światło i taśmy LED, lampy stojące podłogowe i blatowe, a nawet ozdobne słoiki wypełnione lampkami – to wszystko sprawia, że niegdyś główne górne światło stało się dodatkiem. Dbając o atrakcyjne oświetlenie, nie zapominamy o tym, aby samo źródło światła wyglądało ciekawie i dopełniało obrazu.

Szczególnie często widujemy żarówki dekoracyjne w lokalach gastronomicznych. Nic dziwnego. Ciekawe żarówki to niedrogi a spektakularny sposób na wyróżniający się wystrój.

Typy żarówek dekoracyjnych

Wygląd żarówek dekoracyjnych ogranicza chyba tylko fantazja. Jest ich po prostu mnóstwo – w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Sprawdźmy, jakie żarówki oferuje www.elektryk.pl.

Na pierwszy plan wysuwają się ciekawe żarówki w klasycznym kształcie, lecz w różnych kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i innych. Ten typ oświetlenia daje światło w kolorze żarówki, dlatego trzeba dobierać je ostrożnie.

Nieco bardziej ekstrawaganckie są kolorowe żarówki w kształcie gruszki, kulki lub spłaszczonej bańki. Piękny efekt dają także żarówki imitujące płomień świecy. Sprawdzą się one np. w żyrandolach nawiązujących stylem do poprzednich epok. Z kolei w nowoczesnym wnętrzu dobrze sprawdzi się przejrzysta żarówka-rurka, w której dokładnie widać poszczególne elementy.