Aranżacja przedpokoju, czyli sieni, to istotna rzecz w naszym mieszkaniu. Jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście przez nas zaproszeni. Warto, aby przedpokój estetycznie łączył się z salonem.

Przedpokój – nasza wizytówka

Wiadomo, że człowiek z natury jest istotą społeczną i pragnie spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną. Warto zadbać o sensowny wystrój przedpokoju. Jeśli będzie nieestetyczny, wyrabiamy sobie złą wizytówkę już na początku. Problem drugi dotyczy kwestii połączenia owego przedpokoju z salonem i innymi pokojami. Powinno się pozostawić jasną granicę, aby pomieszczenia nie zlewały się ze sobą. Częstym błędem popełnianym przy urządzaniu przedpokoju to odizolowywanie go od całego mieszania poprzez złą aranżację wnętrza.

Odpowiednia aranżacja podłóg

Zgodnie z zasadą złotego środka należy zaaranżować przedpokój w taki sposób, aby zbytnio nie wyróżniał się, ale stanowił harmonijną część całości domu. Warto zastosować odmienne materiały na podłodze. W sieni można pomyśleć nad gresem polerowanym. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie. W przedpokoju zdejmujemy buty, nanosimy brud z zewnętrz. Pomyślmy wiec nad taką płaszczyzną, aby nie było wielkich problemów podczas porządkowania domu. W salonie warto zrobić podłogę z innego materiału. Może być to egzotyczne drewno z niebanalnymi wzorkami. Podłoga przedpokoju oraz podłoga salonu będą się uzupełniały i jednocześnie uwypuklały kontrast. Połączone dają ludziom czytelny znak, że wejście na pokoje obowiązuje tylko zaproszonych.

Ściany i wnętrze salonu

Zostaje nam aranżacja ścian. Sugerujemy, aby kontrast barw nie był aż tak mocny. Kolory ścian powinny mieć jasne odcienie. Proponujemy wanilię i biel. W celu uzyskania pełnej harmonii, należy zadbać także o stylizację mebli, sof i poduszek. Barwy muszą uzupełniać się, a jednocześnie nie mogą się ze sobą gryźć. Szafa powinna być wkomponowana w ścianę ( niewidoczna). Barwa marengo idealnie pasuje na fotel czy poduszkę. Dywan powinien być jasny. Taka stylizacja przyczyni się do elegancji. Będziemy mogli bez żadnego krępowania zapraszać swoich gości do pięknego mieszkanka.

Autor: Tomasz Kaczanowski

Rate this post