Przedpokój jest wstępem do mieszkania. To pomieszczenie, które musi być urządzone praktycznie, ale funkcjonalność to nie wszystko, liczą się przecież także waloru estetyczne. Czy złote dodatki dobrze sprawdzą się w przedpokoju? Podpowiadamy, jakie dodatki do przedpokoju warto wybrać.

Przedpokój w Twoim stylu

Aranżując przedpokój, zależy nam głównie na funkcjonalnych aspektach – meble do przedpokoju nie mogą zakłócać ciągu komunikacyjnego, a jednocześnie muszą idealnie spełniać swoje funkcje. Równocześnie chcemy, żeby poza pojemnymi szafami, znalazło się w nim miejsce do przechowywania akcesoriów, wygodne siedzisko ułatwiające zakładanie butów, a także stylowe dodatki, które pozwolą na spersonalizowanie pomieszczenia. W ten sposób od razu po przekroczeniu progu mieszkania otaczamy się pięknymi rzeczami.

złote dodatki przedpokój

Jak wybierać dodatki do przedpokoju?

Dobrym pomysłem będzie wybranie złotych detali, które doskonale skomponują się z meblami do przedpokoju – nadadzą mu eleganckiego, stonowanego wyglądu. Złote dodatki będą odpowiednie zarówno do mebli w kolorze drewna, jak i białych. Złoto i drewno zawsze dobrze razem wyglądają, z kolei białe meble „otoczone” złotem stracą na sterylnym wyglądzie i sprawią, że przedpokój będzie wydawał się przytulny.

Z uwagi na pełnioną funkcję, nie polecamy do przedpokoju jasnych wykładzin i dodatków, które będzie trzeba bardzo często prać. O wiele lepiej będą wybierać dodatki umieszczone na ścianach – jak na przykład gustowne lustra w złotej ramie lub delikatne dodatki: złote doniczki z niewymagającymi sukulentami, wazony, pojemniki i kosze. Świeże kwiaty w wazonie, ustawione na konsoli w przedpokoju zapewnią piękny zapach, który powita nas po wejściu do mieszkania.

Dobrze wyglądać będą także gałki i uchwyty do mebli w kolorach złota, a także wnętrza kloszów i abażurów oświetlenia.  W ten sposób pomieszczenie otuli ciepłe, przytulne światło.

złote dodatki przedpokój

Jeśli przedpokój urządzony jest w stylu typowo klasycznym, z ciemniejszą zabudową meblową, warto go rozjaśnić złotem. Ciekawą propozycją może okazać się stojak na parasole, który poza podstawową funkcją przechowywania, stanie się oryginalną ozdobą pomieszczenia. W przedpokoju urządzonym w nowoczesnym stylu – minimalistycznym lub skandynawskim, dobrze wkomponuje się lekka lampa ze złotymi ozdobami. Warto poszukać lampy o lekkiej bryle, która wizualnie nie przeciąży wnętrza.

złote dodatki przedpokój

Powiedz TAK złotym dodatkom w przedpokoju!

Dobierając dodatki do przedpokoju, warto pamiętać o powtarzalności motywów i wzorów w całym mieszkaniu. Jeśli mamy możliwość, zsynchronizujmy meble z przedpokoju i salonu – może znajdziemy miejsce dla komody, która sprawi, że pomieszczenia będą stanowiły wnętrzarską jednolitość?

Jeśli zdecydujemy się na zawieszenie lustra w złotej ramie w przedpokoju, zadbajmy o to, żeby podobne zdobienie pojawiło się także w salonie. Może to być miniatura lustra z przedpokoju, która stanie na komodzie albo takie samo lustro, które zawiesimy w jadalni.

Z powodzeniem można wykorzystywać motyw drobniejszych złotych dodatków: doniczek, wazonów lub koszyków, które swoim wykonaniem będą nawiązywać do złotych zdobień. Jeden rodzaj ozdobnych osłonek na doniczki do kwiatów w całym mieszkaniu zagwarantuje harmonijne dodatki, przez co niezależnie od ich ustawienia – zawsze będą do siebie pasować. Ta sama zasada dotyczy wazonów – osobno ustawione będą pełniły ozdobę samą w sobie. Jednak, kiedy zdarzy się okazja, by ustawić je w jednym pomieszczeniu obok siebie, sprawią, że wnętrze będzie prezentować się nadzwyczaj elegancko.

Złote dodatki zawsze będą wyglądać ponadczasowo i szlachetnie. Nie obawiamy się złotych dodatków w przedpokoju – dzięki nim, można stworzyć piękną przestrzeń nawet w tak małym pomieszczeniu, jak przedpokój.  

Rate this post