W projektowaniu domu wielką popularnością cieszy się styl minimalistyczny. Aranżacje minimalistyczne są naprawdę bardzo różnorodne i kuszące. Minimalizm nie musi wiązać się z prostotą i brakiem kreatywności. Projekty są wyjątkowe, a jednocześnie mało kosztowne. Sprawdź pomysły na minimalistyczny projekt mieszkania.

Funkcjonalność

Minimalistyczny projekt mieszkania to przede wszystkim funkcjonalność. Po spełnieniu wymogu funkcjonalności można postawić na artyzm, wyjątkowość, indywidualność, piękno. Styl minimalistyczny dominuje w nowoczesnych aranżacjach. Chcemy się czuć w naszym mieszkaniu swobodnie i luksusowo. A wszystko to bez niepotrzebnych wydatków. Można stworzyć niepowtarzalne wnętrze, kierując się także zasadami dobrej ekonomii. Nie wszystko, co jest drogie, będzie bardzo dobrej jakości. W minimalizmie liczy się funkcjonalność i piękno za niską cenę. Przecież nie potrzeba nam rzeczy, które są zupełnie zbędne w domu. Minimalizm to w gruncie rzeczy interesująca interpretacja rzeczywistości. Zakłada spójność i logiczność w projektowaniu wnętrza. Kładzie nacisk na wszelkie detale, które mają spełniać określone funkcje. Przekaz minimalistycznego wnętrza nie musi być powierzchowny.

Uspokajające wnętrza

Trendy minimalistyczne w znaczący sposób wpływają na naszą psychikę. Jeśli mieszkanie jest funkcjonalne, czujemy się w nim naprawdę dobrze. Ponadto, minimalistyczne pomieszczenia wyciszają złe emocje, uspokajają. To idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy pragną spokoju i odpoczynku po ciężkim dniu. Nie będą nas rozpraszały zbędne gadżety i akcesoria. Styl minimalistyczny pociąga swoją wizualnością. Wyeksponowane jest piękno materiałów oraz pozostaje niezakłócone. Ponadto utrzymanie czystości mieszkania w stylu minimalistycznym jest dużo łatwiejsze. Nie trzeba podnosić z półek zbędnych figurek, obrazków czy innych gadżetów. Można powiedzieć, że minimalizm czerpie z Arystotelesa, który stwierdził, że wszystko musi mieć swój umiar. Postawmy zatem na minimalistyczny projekt mieszkania.