Biel to domena stylu skandynawskiego. Aranżacja pomieszczeń to ujednolicenie prostoty i wielości. Pokój nie musi wyróżniać się bogactwem kolorystycznym, aby miał swój urok. Aranżacja skandynawska buduje nastrój w pomieszczeniu. Trudno powiedzieć, czy zasługą jest ta prostota czy jeszcze coś innego. Wybierz styl skandynawski do swojego mieszkania.

Biel

Główny kolor, który jest podstawą aranżacji skandynawskiej, to biel. Występuje one zarówno na ścianach, podłogach jak i meblach. Mimo to na nudą nie możemy narzekać. Minimalizm, prostota i brak przepychu budują atmosferę, która przyciąga naprawdę wielu. Projekty skandynawskie cieszą się niezwykłą popularnością także w Polsce.

Światło

Oprócz koloru białego bardzo ważną rolę pełni oświetlenie. Powinniśmy pomyśleć o różnych rodzajach lamp, zarówno tych wiszących, jak i stojących. Polecamy wielkie jasne abażury. Podkreślają klimat wnętrza mieszkania w stylu skandynawskim. Aranżacja świetnie nadaje się do pomieszczeń niewielkich do których nie potrzeba zbyt wiele energii do oświetlenia. Z przestrzeniami większymi może być trochę problemy. Pamiętajmy także o finansach podczas aranżacji naszych domów. Oświetlenie nadaje mieszkaniu lekkość i świeżość. Biel wymaga bardzo dobrego naświetlenia. Dopiero wtedy możemy mówić o doskonałym projekcie. Materiały, które oświetlamy muszą być naturalne np. wiklina czy drewno. Nie zapominajmy o wzornictwie i funkcjonalności.

Akcesoria

Aby nie narzekać no owy nadmiar bieli należy postarać się o odpowiednie akcesoria i dodatki. Na tle jasnego wnętrza doskonałym rozwiązaniem będą barwy dekoracyjne i pastelowe. Kolory można zastosować na umeblowaniu bądź dywanie. Ponadto warto w aranżacji zastosować takie akcesoria jak wazony, słoiki, misy czy talerze. Doskonale sprawdzą się także złote ramy. Pamiętajmy, że biel ma dominować, a reszta może być jedynie dodatkiem.