A gdyby tak móc spojrzeć na ścianę i w mgnieniu oka przenieść się we wspomnieniach w miejsce, do którego najchętniej powracacie w podróżach? Większości z was na pewno pojawił przed oczami dobrze znany widok. Dla jednych będą to góry albo malowniczy zakątek nad jeziorami. Dla innych samo centrum tętniącego życiem miasta.

Bez względu na przywoływany w myślach widok jedno jest pewno – może on na stałe zdobić mieszkanie każdego zagorzałego podróżnika i to niekoniecznie w formie zdjęć z podróży. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się plakaty bądź obrazy drukowane na płótnie.

Ogromna różnorodność stylów, wzorów i formatów daje szeroki wachlarz możliwości, szczególnej jeśli zupełnie wolna ściana daje pole do popisu w kwestii wymiarów plakatu czy obrazu. Jej zagospodarowanie kompozycją idealnie dobranych grafik nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Na jakie wzory postawić? To oczywiście zależy od gustu podróżnika i tego, jak wygląda jego mieszkanie. W przypadku wnętrz urządzonych wbrew minimalistycznemu trendowi, ozdoby na ścianie nie powinny być zbyt przytłaczające. Sprawdzą się tu np. mapy, grafiki wykorzystujące proste wzornictwo i ograniczoną liczbę barw, najlepiej korespondujących z kolorami już obecnymi w danym pomieszczeniu.

Jeśli wystrój wnętrza mieszkania utrzymany jest w bardziej minimalistycznym stylu, zdobiące ścianę plakaty i obrazy mogą nawiązywać do niego. Dzięki temu stworzą spójną kompozycję. W takim przypadku sprawdzą się monochromatyczne akcenty, nieskomplikowane wzory w przygaszonych barwach. Minimalistyczne wnętrze daje też możliwość poeksperymentowania z dodatkami. W takim przypadku można pozwolić sobie na przyciągający uwagę plakat jakości premium w postacie sporej wielkości grafiki przedstawiającej np. górski krajobraz albo znajomy widok miasta.

Oczywiście zostaje także wybór formy ozdoby. Może to być np. drukowany obraz na płótnie albo plakat. Obie te opcje dają spory wachlarz możliwości jeśli, chodzi o wybór formatu, jak i samego wzoru. Pozostaje tylko podjąć decyzję…