Wybierając dekoracje świąteczne, możesz postawić na klasykę lub pokusić się o wystrój według najnowszych trendów. Co więcej, elementy te wcale nie muszą się wykluczać. Coroczne pomysły na świąteczne dekoracje domowe pokazują, że możliwe jest połączenie tradycyjnych rozwiązań z nowoczesnymi. Nie masz pomysłu na aranżację domu? Sprawdź, co będzie modne i zainspiruj się.

Modna aranżacja domu na święta — postaw na kolor

Klasyczne połączenie kolorów na święta Bożego Narodzenie to zieleń i czerwień. Jest to zestawienie barw, które nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak warto spróbować połączyć je z innymi odcieniami.

W tym sezonie najmodniejszym kolorem będzie złoty. Pojawi się nie tylko na bombkach, ale również na świecznikach, świecach, jak i obrusach. Warto jednak zachować właściwe proporcje podczas łączenia kolorów. Złoty powinien być jedynie dodatkiem do głównego odcienia, jego nadmiar może przynieść efekt odmienny od oczekiwanego – zauważa specjalista z firmy VIRPOL.

Złoty kolor idealnie pasuje również do szmaragdowego, czy butelkowej zieleni. Prawdziwym hitem w tym roku będzie choinka utrzymana w kolorze bieli oraz złota. Co ciekawe na popularności zyskał również kolor czarny. Nie kojarzy się on ze świętami Bożego Narodzenia, jednak jako niewielki dodatek do koloru złotego potrafi wzbogacić ten odcień.

Trendy w świątecznych dekoracja — co będzie wyjątkowo modne?

Boże Narodzenie to szereg motywów dekoracyjnych, które królują w domowych wnętrzach z roku na  rok. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim:

  • choinki,
  • renifery,
  • mikołaje,
  • gwiazdki.

Czasem warto jednak iść o krok dalej i odejść od tradycyjnej aranżacji świątecznej. Można wykorzystać między innymi pióra, które znajdą się zarówno na bombach wieszanych na choince, jak i na świątecznej girlandzie.

Modne materiały w aranżacji świątecznej

Coraz większe zainteresowanie wzbudzają ozdoby ekologiczne, które pojawiają się na choinkach zamiast bombek. Troskę o środowisko wyraża się także poprzez inne dodatki. Bardzo popularny stał się len, który znajduje zastosowanie w dekoracjach świątecznych takich jak obrusy, czy serwetki. Z lnu można także uszyć ozdoby, które zawisną na choince.

Dekoracja wnętrza domu na święta to tradycja, na którą wiele osób czeka przez cały rok. Zazwyczaj w domowych wnętrzach przeważają choinki w tradycyjnym wydaniu i klasycznych kolorach — zawsze modnych. Warto jednak zastanowić się nad wykorzystaniem sezonowych trendów. Te idealnie współgrają z tradycyjnymi dekoracjami. Tylko dzięki kilku prostym dodatkom można natomiast całkowicie odmienić wnętrze.

Zarówno w przypadku tradycyjnych dekoracji, jak i wykorzystania corocznych trendów warto mieć na uwadze, aby nie przesadzić z ilością dekoracji. Wówczas zamiast stylowego urządzenia domu na święta można osiągnąć zupełnie odmienny efekt.

Rate this post