Łóżeczka lub kojce turystyczne dla małych dzieci już od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród rodziców, którzy wybierając się ze swoimi pociechami na wakacje chcą im i jednocześnie sobie zapewnić odpowiednio dużą wygodę. W artykule dokładniej opisujemy, jakie są zalety korzystania w trakcie wyjazdów z łóżeczek lub kojców turystycznych, jakie mamy możliwości do wyboru oraz na co zwrócić uwagę kupując tego typu akcesoriów dla dzieci.

Jakie są zalety posiadania łóżeczek lub kojców turystycznych?

Łóżeczka turystyczne dla dzieci to bardzo lekkie, możliwe do łatwego złożenia i do przenoszenia akcesoria, które mogą rodzicom znacznie ułatwić wspólne  z małym dzieckiem lub z dziećmi wyjazdy na wakacje, lub w innego typu podróże. Tego typu akcesoria są przeznaczone dla bardzo małych dzieci, zazwyczaj takich, które nie ukończyły jeszcze 3 lat. Posiadanie takiego łóżeczka turystycznego sprawia, że planując podróż z dzieckiem nie jesteśmy zmuszeni do szukania miejsca noclegowego, w którym znajdują się łóżeczka dla małych dzieci, tylko można zamieszkać praktycznie wszędzie. Jedynym ograniczeniem będzie tylko posiadanie odpowiednio dużego pokoju w hotelu czy w motelu, żeby mieć możliwość wygodnie rozstawić łóżeczko lub kojec turystyczny.

Jak dodaje nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z akcesoriami dla dzieci Forkids w Krakowie: Ważnym atutem łóżeczek turystycznych dla dzieci jest też to, że maluchy, tak samo jak wszyscy, zazwyczaj bardzo się przywiązują do swoich rzeczy. W trakcie wyjazdu na pewno więc dziecku będzie znacznie łatwiej wypocząć w dobrze znanym przez siebie kojcu niż w łóżeczku, które dostaniemy od właścicieli hotelu lub zajazdu, w którym zatrzymamy się na nocleg.

Rodzaje łóżeczek turystycznych

Wszystkie łóżeczka i kojce turystyczne dla dzieci są zbudowane w podobny sposób, jednak mogą się od siebie różnić rodzajami zastosowanych w nich akcesoriów dodatkowych.

Łóżeczka turystyczne dla dzieci, żeby być odpowiednio lekkie i łatwe do przenoszenia z miejsca na miejsce, mają stelaże, które najczęściej są wykonane z aluminium lub z tworzywa sztucznego. Boki takich łóżeczek są siateczkowe, co także wpływa na zmniejszenie ciężaru łóżeczka, a dodatkowo dobrze zabezpiecza umieszczonego w nim malca przed wypadnięciem i zapewnia mu lepszą wygodę. Umieszczona po bokach łóżeczka turystycznego siatka jest korzystna także dla rodziców, którzy dzięki temu mają możliwość łatwego sprawdzenia, czy ich dziecko już zasnęło i czy na pewno wszystko jest u niego w porządku i jest mu wygodnie. Dno łóżeczek turystycznych najczęściej ma budowę segmentową, z cienkim, lekkim i jednocześnie wygodnym materacem.

Rodzaje akcesoriów dodatkowych w łóżeczkach turystycznych dla dzieci

Podstawowymi rodzajami akcesoriów dodatkowych, które są stosowane w łóżeczkach turystycznych dla dzieci to dodatkowe zadaszenie oraz moskitiera. Możliwy do nałożenia na łóżeczko daszek może służyć do ochrony leżącego w kojcu dziecka przed promieniami słonecznymi, natomiast moskitiera będzie go ochraniała przed owadami latającymi, czyli przede wszystkim przed komarami i muchami.

Niektóre modele łóżek turystycznych dla dzieci są także wyposażone  w dodatkowe akcesoria w postaci umieszczanych w razie potrzeby na górze łóżka przewijaków.

Jak wybrać odpowiednie do swoich potrzeb łóżeczko turystyczne dla dziecka?

Obecnie klienci planując zakup odpowiedniego łóżeczka turystycznego dla swojego dziecka mają do wyboru naprawdę dużo możliwości, czyli dużo modeli tego typu akcesoriów. Dokonując zakupu na pewno trzeba sprawdzić, czy dane łóżeczko posiada potrzebne nam, wskazane wyżej akcesoria dodatkowe lub czy można je do wybranego modelu oddzielnie dokupić. Ważne powinny być dla nas jednak także opisujące dane łóżeczka parametry. Istotna będzie przede wszystkim możliwość regulacji poziomu zawieszenia materacyka w łóżeczku. Dobrze także jeżeli po bokach łóżeczka turystycznego będą znajdowały się kieszenie, do których będziemy mogli włożyć potrzebne nam w trakcie opieki nad dzieckiem akcesoria, np. pieluszki czy kosmetyki.

Wielu rodziców wybierając łóżeczko turystyczne sprawdza także, czy można w nim odpiąć część materiału po boku, tak, żeby móc wygodniej wyjąc nieco większe dziecko z kojca lub, żeby miało ono samemu możliwość wchodzenia i wychodzenia z niego. Niektóre łóżeczka turystyczne mają także możliwość umieszczenia ich na kółeczkach, co także zwiększa wygodę rodziców i pozwala im łatwiej przenosić łóżeczko z miejsca na miejsce, nawet jeżeli w środku znajduje się dziecko.

Rate this post