To zaskakujące, jak wielu rzeczy potrzebuje nowo narodzony człowiek. Kompletowanie wyprawki dla malucha niejednego rodzica przyprawia o zawrót głowy, a właścicielom niewielkich mieszkań przechowywanie wszystkich niezbędnych akcesoriów dziecięcych nastręcza sporo problemów. Z myślą o nich tworzy się produkty multifunkcyjne, które zajmują mniej miejsca i rosną razem z dzieckiem. Dzisiaj na tapet weźmiemy wielofunkcyjne łóżeczka.

Jakie funkcje mogą pełnić łóżeczka dla dzieci? 

Podstawową funkcją każdego łóżeczka jest zapewnienie dziecku wygodnego i bezpiecznego miejsca do spania. W zasadzie wszystkie modele łóżek dla najmłodszych mają co najmniej dwa poziomy ustawienia materaca, by mogły służyć zarówno noworodkom, jak i dwulatkom. Niektóre łóżeczka dziecięce pełnią dodatkowo inne funkcje, np.:

  • przechowywania – dzięki wbudowanej szufladzie na pościel lub pojemnikom na drobiazgi;
  • przewijaka;
  • kojca;
  • kołyski;
  • tapczanu dla starszych dzieci;
  • łóżeczka dostawnego lub turystycznego;
  • siedziska, stolika, a nawet biurka.

Ideą mebli wielofunkcyjnych jest ich uniwersalność – zgodnie z zamierzeniem projektanta powinny rosnąć razem z dzieckiem, odpowiadając na jego potrzeby na różnych etapach rozwoju, od noworodka do kilkulatka.

Kiedy warto zdecydować się na łóżeczko wielofunkcyjne? 

Łóżeczko wielofunkcyjne jest godne polecenia osobom, które cenią przedmioty uniwersalne i nie lubią często wymieniać kluczowych akcesoriów dla dziecka lub kupować coraz to nowych rzeczy. Takie rozwiązania są nieocenione w niewielkich przestrzeniach, gdy posiadanie osobnego łóżeczka, kołyski i kojca nie wchodzi w grę. Jeden kompaktowy mebel jest wówczas na wagę złota. Warto również wspomnieć, że łóżeczka wielofunkcyjne są przyjazne środowisku, ponieważ wystarczą nam na dłużej. Tym samym ograniczasz ilość odpadów i zmniejszasz swój ślad węglowy.

Jak dobrać łóżeczko do swoich (i dziecka) potrzeb? 

Wielofunkcyjne łóżeczko to inwestycja na lata, trzeba więc dobrze ją przemyśleć. Zakupy najlepiej robić w sklepach oferujących produkty wysokiej jakości, takich jak internetowy Sklep Michałek, ponieważ mebelki sprawdzonych producentów rzeczywiście przetrwają lata intensywnego użytkowania, a o to przecież chodzi.

Nie kieruj się wyłącznie liczbą funkcji, ale przede wszystkim swoimi potrzebami. Zastanów się, które opcje rzeczywiście sprawdzą się w przypadku twojego dziecka – czy potrzebne ci dodatkowe miejsce do przechowywania, czy kluczowa jest możliwość kołysania bądź dostawienia do waszego łóżka? Mając to na uwadze, z pewnością znajdziesz optymalny model.

Rate this post