Pokoje dziecięce to przestrzeń, której urządzenie sprawia mnóstwo radości – nie tylko maluchom! Tutaj można puścić wodze fantazji, aby zaaranżować wnętrze idealne do zabawy i rozwoju. Jednym ze sposobów na nadanie pokojowi wymarzonego przez dziecko wyglądu jest fototapeta. Co można znaleźć obecnie na rynku? Jakie trendy dominują wśród dziecięcych wzorów ozdób ściennych?

Dlaczego warto postawić na fototapetę w pokoju dziecięcym?

Urządzanie pokoju dziecięcego wymaga pogodzenia interesów dziecka i rodziców. Dziecko nie zna ograniczeń i chce mieć np. sypialnię w stylu pirackim. Rodzice muszą pozostać bliżej ziemi i zapewnić maluchowi wszystko, czego potrzebuje, a jednocześnie sprawić, że jego pokój będzie poruszał wyobraźnię.

Fototapeta to kompromis między potrzebami dzieci i dorosłych – mówi specjalista ze sklepu TanieFototapety.eu. – Nie ma żadnych ograniczeń co do wzoru, więc dziecko z pewnością będzie uszczęśliwione. Z drugiej strony osiągnięcie tego efektu nie wymaga skomplikowanych prac, a za kilka lat, kiedy gust malucha zacznie się zmieniać, odnowienie ściany nie będzie problemem.

Fototapeta jest jednym z najtańszych sposobów na urządzenie pokoju dziecka, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę efekt – bardzo rozbudowany wzór pełen żywych kolorów, przedstawiający dokładnie to, czego chce dziecko… czyli co? Poniżej znajdziecie przegląd najpopularniejszych wzorów fototapet dla maluchów.

Ukochani bohaterowie zawsze blisko dziecka!

Nie da się ukryć – wśród wzorów tapet fotograficznych do pokojów dziecięcych prym wiodą te inspirowane postaciami z filmów animowanych. Motywy zmieniają się wraz z modą na określone bajki, ale niektóre są ponadczasowe. Za takie można uznać fototapety z „Kubusiem Puchatkiem” lub „Królem Lwem”. Wydaje się, że do dziecięcego kanonu weszły też postaci z animacji „Kraina Lodu” – księżniczki Elsa i Anna często goszczą w pokojach dziewczynek.

Fototapety do pokoju dziecięcego są ozdabiane także motywami z takich produkcji, jak: „Uniwersytet Potworny”, „Hello Kitty”, „Fineasz i Ferb”, „Star Wars”. Oprócz wzorów inspirowanych dziecięcą kulturą masową popularne są także podobizny zwierząt (w tym dinozaurów, za którym przepadają kilkuletni chłopcy). Wesoła pastelowa kolorystyka sprawia, że fototapety dla najmłodszych pobudzają zmysły i wyobraźnię maluchów, a i rodzicom pomogą przenieść się w świat dziecięcej fantazji, gdzie wszystko jest możliwe. W tak ozdobionym pokoju można spędzać godziny na beztroskiej zabawie.