Z pewnością chcesz, aby Twoje dziecko czuło się dobrze w swoim domu. Jego pokój to jego mały piękny świat. Zagwarantuj, aby było szczęśliwe. Jak zaaranżować pokój dziecięcy?

Odpowiedni wybór pokoju

Wybór pokoju dla maleństwa to wielka odpowiedzialność dla rodziców. Taki pokój powinien być bezpieczny, przestronny oraz zawierać wszelkie niezbędne rzeczy. Powinno się tam znaleźć miejsce na łóżeczko, wanienkę i pierwsze zabawki. Pokój dla dziecka musi znajdować się w pobliżu pokoju rodziców, co pozwoli czuwać nad spokojnym snem i pełnym bezpieczeństwem malucha.

Bezpieczeństwo

Sprawdź, czy tynk jest w dobrym stanie. Zobacz, czy w pokoju nie ma dodatkowych uszkodzeń. Zadbaj o usunięcie wilgoci, która może być szkodliwa dla dziecka i przyczynia się do powstawania pleśni. W przypadku grzybów należy użyć środki biobójcze.

Malowanie

Zanim przystąpisz do malowania, zagruntuj ścianę. Kolorystyka ma ogromne znaczenie, szczególnie w pokoju dziecka. Doradzamy wybór ciepłych kolorów, a na ścianie – wesołe malunki, które wprawią dziecko w pogodny nastrój. Najlepiej, jeśli pokoj będzie wielokolorowy, co rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i przyczyni się do jego rozwoju.

Rate this post