Łazienka wyłożona marmurem? Marmurowy salon wygląda stylowo, ale cena kruszcu jest przerażająca? Istnieje prosty sposób na zaaranżowanie stylowego i eleganckiego wnętrza – płytki ceramiczne wyglądające dokładnie tak samo, jak naturalny marmur.

Spieki kwarcowe – płytki ceramiczne o różnorodnym zastosowaniu

Spieki kwarcowe to propozycja adresowana do osób, które cenią sobie nowoczesne wnętrza, stawiają na nietuzinkowy wygląd i ponadczasową jakość wykończenia, jednocześnie szukają materiałów wytrzymałych i niedrogich. Płytki ceramiczne ze spieków spełniają wszystkie te wymagania. Powstają w procesie mielenia granitu z dodatkiem topników, glinek i barwników. Zastosowanie różnorodnych dodatków pozwala osiągnąć praktycznie każdy wygląd. Pojedyncze płytki mają bardzo duże powierzchnie – mają metr szerokości, natomiast ich długość to aż trzy metry. Dzięki temu można osiągnąć jednolitą i gładką dekorację wnętrza bez nieestetycznych łączeń w postaci fug.

spieki kwarcowe w salonie

Płytki ceramiczne nie tylko na ścianę w salonie

Spieki kwarcowe to szczególny rodzaj płytek ceramicznych, które można zastosować w różnych miejscach. Nadają się zarówno na dekoracje zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Z ich pomocą można stworzyć stylowy salon, łazienkę, kuchnię. Można też ozdobić nimi zewnętrzną elewację budynku. I to nadal nie wszystko, bo płytki te nadają się nie tylko na ściany, ale też na podłogi i na schody. Bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne czyni te płytki idealnymi nie tylko do domu, ale też do obiektów użyteczności publicznej, gdzie teoretycznie stopień narażenia na uszkodzenie jest kilkukrotnie wyższy.

płytki ceramiczne

Jeśli jako tradycjonalista wolisz drewnianą podłogę, koniecznie przeczytaj: Podłoga drewniana czy drewnopochodna. Co wybrać, by nie żałować, ale i nie przepłacić?

Spieki kwarcowe marmurowe – dlaczego warto je zastosować

Spieki kwarcowe o wyglądzie marmuru to optymalne połączenie wysublimowanego wzornictwa, ponadczasowej estetyki z niewygórowaną ceną. Nietrudno zauważyć, że wielkoformatowe płytki są kilkukrotnie tańsze niż analogicznej wielkości bloki z naturalnego marmuru. Natomiast sam marmur jest ponadczasowy i decydując się na taką stylistykę wnętrza, można być pewnym, że nigdy nie wyjdzie ono z mody.

spieki kwarcowe marmurowe

Warto też podkreślić, iż płytki ceramiczne – spieki kwarcowe z oferty klink.pl– są dużo bardziej odporne na zniszczenia i uszkodzenia niż tradycyjna glazura bądź terakota. Decydując się na nie, można mieć pewność, że nie jest to chwilowa dekoracja, ale – jeśli będziemy tego chcieli – przetrwa przez lata.

Rate this post