Są takie trendy, które nie przemijają i zawsze wyglądają efektownie. Przykładem tego są płytki cegiełki. Uwielbiamy je od lat i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić.

Motyw cegły nie jest wcale nowy, ale odkąd pierwszy raz wkroczyła na salony, trendy wciąż ewoluują. Najpierw były tylko na elewacjach, teraz cegiełki możemy znaleźć w wielu wariantach i sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie i co trzeba o nich wiedzieć?

Cegła sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

Dawniej cegły były jedynie na zewnątrz budynku, co było podyktowane względami funkcjonalnymi. Dopiero później stopniowo wkraczały do wnętrz. Teraz cenimy je nie tylko przez to, że są praktyczne, ale dlatego, że są wprost fenomenalną dekoracją.  Sprawdzą się w każdym wnętrzu. Możemy je włączyć w aranżację kuchni, salonu, przedpokoju, czy sypialni i zawsze będą wyglądać świetnie. Dzięki płytkom przypominającym cegły nie musimy się obawiać kucia ścian do cegieł wchodzących w skład konstrukcji budynku.

Gdzie je ułożyć? W salonie cegła może być na całej ścianie i stanowić tło na przykład dla roślin doniczkowych. W sypialni sprawdzi się za zagłówkiem, a w kuchni między blatem a wiszącymi szafkami. Ale to jedynie przykłady, a w cegle jest tak duży potencjał, że warto eksperymentować i szukać swojego własnego stylu.

Płytki zamiast prawdziwych cegieł

Płytki cegiełki są znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż kucie. Poza tym buduje się z różnych materiałów i nie wszyscy mają możliwość wyeksponowania naturalnych cegieł. Na szczęście płytki do złudzenia mogą imitować cegłę, więc fantastycznym rezultatem może cieszyć się każdy.

W ostatnich latach większa popularność dotyczy płytek białych lub czarnych. W zależności od naszych oczekiwań znajdziemy je w różnych wielkościach. Jedne są matowe, inne mają połysk. Rewelacyjnie wyglądają na przykład w kuchni lub łazience. Wybierając jasny kolor, możemy optycznie powiększyć pomieszczenie. Natomiast sięgając po płytki w ciemniejszym kolorze, optycznie je zmniejszamy.

Płytki cegiełki dobrze wyglądają z różnymi materiałami

To kolejny dowód na to, że cegiełki są uniwersalne. Możemy je łączyć z panelami drewnianymi, dobrze wyglądają ze szkłem albo płytkami ceramicznymi, jak heksagony. W takim przypadku na ścianie mogą być cegły, na podłodze płytki heksagonalne lub na odwrót. To interesujący zabieg stylistyczny, który podkreśli charakter wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w nowoczesnych aranżacjach.

Cegła tylko na ścianie? Niekoniecznie!

Cegła świetnie wygląda na ścianie, ale nikt nie powiedział, że to jedyne miejsce, gdzie możemy ją zamontować. Równie nietuzinkowy efekt uzyskamy, jeśli cegła pojawi się na podłodze. W tradycyjnej kolorystyce sprawdzi się m.in. do wnętrz rustykalnych. Płytki białe lub czarne dobrze prezentują się z wnętrzami nowoczesnymi, czy minimalistycznymi. Pamiętajmy, że płytki podłogowe nie powinny być śliskie, więc warto skupić się na tych, które mają powłokę antypoślizgową.

Rate this post