Dotychczasowa aranżacja mieszkania wyszła z mody? Wystrój wnętrz znudził się domownikom? Jest na to sposób – paski LED. To innowacyjne rozwiązanie z powodzeniem zastąpi najbardziej wymyślne dekoracje i całkowicie odmieni wygląd pomieszczenia, bez generalnego remontu i wymiany mebli. Wystarczy dobry pomysł i kilka wolnych chwil, by z pomocą oświetlenia LED przeprowadzić metamorfozę wnętrza.

Paski LED – dlaczego warto?

Oświetlenie LED zrewolucjonizowało branżę oświetleniową i na dobre zagościło w obiektach komercyjnych, ale i w budynkach mieszkalnych. Ten typ oświetlenia ceniony jest ze względu na swoje liczne zalety. Świetlówki LED są przede wszystkim wysoce energooszczędne – jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze od tradycyjnych żarówek. Diody typu LED wyróżnia długa praca i ograniczona emisja ciepła. Jednym z największych atutów tego oświetlenia są jednak jego walory estetyczne. Coraz większą wagę przywiązujemy do wystroju naszych domów i mieszkań, chcąc nadać im nowoczesny wygląd i móc cieszyć się innowacyjnymi technologiami. W tym celu coraz częściej decydujemy się na oświetlenie dekoracyjne, w której to roli paski LED sprawdzają się znakomicie, a to ze względu na bogaty wybór kolorów oraz stopnia jasności oświetlenia. Już sama forma pasków LED – elastycznych taśm, które można łatwo formować i przyklejać w dowolnych miejscach – idealnie nadaje się do dekoracji wnętrz. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsce, przykleić taśmę lub zamontować ją w specjalnym profilu, a także zadbać o zasilanie elektryczne. Wszystko to daje niemal nieograniczone możliwości wykorzystania pasków LED w domu.

Jak ozdobić wnętrze paskami led?

Można powiedzieć, że ile pomysłów, tyle zastosowań taśm LED we wnętrzach.

Paski ledowe mogą podświetlać podłogę lub styk ściany z sufitem. Idealnie nadają się też do eksponowania wszelkich niestandardowych form i powierzchni, a więc wnęk, gzymsów czy półek. – Podpowiada przedstawiciel hurtowni elektrycznej Karel 2 w Białymstoku. – Ukryte w załamaniu ściany czy w szczelinie pomiędzy meblami dają bowiem ciekawy efekt smugi świetlnej. W ten sposób urozmaicimy zagłówek łóżka, tworząc w sypialni intymną atmosferę, ale wprowadzimy też relaksacyjny nastrój do łazienki, gdzie taśma LED sprawdzi się jako oświetlenie np. przy lustrze. Dobre miejsce na pasek LED to również kuchnia, a dokładnie przestrzeń pod szafkami. Takie oświetlenie ma walory użytkowe – idealnie oświetla powierzchnię roboczą blatu – jak i estetyczne, nadając kuchni nowoczesny, efektowy wygląd. Ciekawym pomysłem może być podświetlenie krawędzi schodów, co zapewni wygodę domownikom. Popularnym rozwiązaniem jest również wkomponowanie taśmy LED w konstrukcję modnych ostatnio sufitów podwieszanych. Ponieważ łatwo nadać im dowolny wygląd, formując różnego rodzaju wnęki i gzymsy, doskonale nadają się one do tworzenia ciekawych efektów świetlnych i wykorzystania powierzchni sufitu nie tylko jako miejsca na oświetlenie, ale też jako ozdoby wnętrza.

Powyższe przykłady to tylko jedne z wielu pomysłów na dekorację pomieszczeń przy pomocy taśm LED. Warto sięgać po inspiracje i szukać własnych sposobów na wykorzystanie tego oświetlenia.